رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استاندار قزوین:پلیس نقش موثری در تمکین مردم به قانون دارد/نیروی انتظامی علاوه بر امنیت در زمینه تربیت اجتماعی نیز دارای نقش است


20 مهر, 1400 - 17:04 -- روابط عمومی2

استاندار قزوین:پلیس نقش موثری در تمکین مردم به قانون دارد/نیروی انتظامی علاوه بر امنیت در زمینه تربیت اجتماعی نیز دارای نقش است

استاندار قزوین گفت: نیروی انتظامی علاوه بر تامین امنیت، در کنار دستگاه هایی مانند آموزش و پرورش مسوولیت تربیت اجتماعی را نیز عهده دار است و باید مجموعه اقدامات آن به اصلاح رفتارها و تمکین مردم به قانون منجر شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور  در همایش رابطان اجتماعی نیروی انتظامی با بیان اینکه پلیس نقش موثری در تمکین مردم به قانون دارد،افزود: جامعه ای که نسبت به قانون بی توجه باشد نمی تواند توسعه یافته و در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی موفق باشد.

وی گفت: نیروی انتظامی با صیانت و اجرای قانون و تربیت اجتماعی در اصلاح حرکت ها و همراه سازی مردم برای تبعیت از قانون نقش موثری ایفا کرده و رسالت بسیار مهمی در این زمینه دارد.

استاندار قزوین ادامه داد: البته نباید ایفای این رسالت را تنها برعهده نیروی انتظامی قرار داد اما این نهاد به عنوان دستگاه محوری باید در این زمینه ها سایر دستگاه ها را نیز با خود همراه کند.

جمالی پور در ادامه با قدردانی از تلاش ها و خدمات پلیس به جامعه، افزود: قزوین به دلیل موقعیت جغرافیایی خود و سایر مسایل در حوزه امنیتی استانی پرمساله است و تامین امنیت آن به ذکاوت، رفتارهای هوشمندانه و مدیریت صحیح نیاز دارد و در این مدت شاهد عملکرد مطلوب پلیس در این زمینه بوده ایم.

جمالی پور گفت: واقعا نیروی انتظامی قزوین به خوبی سعی کرده با همه مشکلات در جهت تامین امنیت از همه ظرفیت های خود استفاده کند و برای حل مشکلات در حوزه های مختلف گام بردارد.

وی اظهار داشت: مباحث حوزه اجتماعی متعدد و متنوع است و به عنوان کارشناس توسعه اعتقاد داریم آموزش و امنیت از بال های مهم توسعه هستند که اگر درست کار نکنند مابقی ظرفیت ها موفق نخواهند بود.

استاندار قزوین با بیان اینکه در حوزه آموزش و قانون مداری، نهادهای دانشگاهی و آموزش و پرورش وظیفه سنگینی برعهده دارند و در این راه باید به کمک نهادهایی چون نیروی انتظامی بیایند، گفت: نیروی انسانی در توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشورها به عنوان یک عنصر کلیدی مطرح است که می تواند جامعه را به سرمنزل مقصود برساند.

استاندار قزوین افزود: در بعد اجتماعی با مشکلات و معضلات عدیده‌ای مواجه هستیم و به رغم تلاش های صورت گرفته در این حوزه هنوز آنطور که باید موفق نبوده ایم.

این مسوول گفت: به رغم اینکه اغلب نیروهای انسانی ما دانشگاهی هستند اما میزان بهره وری آنها مطلوب نیست که نشان می دهد در تربیت اجتماعی موفق عمل نکرده ایم.

جمالی پور اضافه کرد: مدرسه و پلیس دو حوزه مهم در تربیت اجتماعی هستند که باید با با ایفای درست نقش های خود برای حل معضلات و آسیب‌ها و تربیت اجتماعی موفق عمل کنند.