رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اراضی موقوفه قزوین، ظرفیت مناسبی برای پیشبرد طرح‌های ساخت مسکن دارند


27 آبان, 1400 - 09:16 -- omrani
معاون عمرانی استاندار قزوین:

اراضی موقوفه قزوین، ظرفیت مناسبی برای پیشبرد طرح‌های ساخت مسکن دارند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: حدود ۲۰ درصد از اراضی استان موقوفه است که ظرفیت مناسبی را برای پیشبرد اهداف پروژه‌هایی مانند اقدام ملی و جهش تولید مسکن فراهم کرده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخزاد روز چهارشنبه در جلسه شورای تامین مسکن که با حضور استاندار و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار شد، اظهار داشت: به عنوان مثال می توان از وجود ۵۰۰ هکتار اراضی موقوفه رزجرد در این زمینه بهره مند شد تا بخشی از نیاز استان در حوزه مسکن مرتفع شود.

وی با اشاره به اراضی ۲۵۰ هکتاری ناحیه شهری مهرگان و اینکه در این مجموعه، قابلیت توافق زمین برای الحاق به آن نیز وجود دارد، تصریح کرد: با توجه به اینکه در آینده نزدیک ساکنان آن به ۱۰۰ هزار نفر هم می رسد، می توان بخشی از زمین ها را به عنوان آورده به پیمانکاران پروژه و همچنین ایجاد امور زیربنایی لازم از جمله تصفیه خانه و ایجاد پست های برق ثابت، واگذار کرد.

به گفته وی، فرمانداران شهرستان های استان قزوین باید نسبت به شناسایی اراضی مازاد دولتی با کمک ثبت اسناد و املاک و اقتصاد و دارایی در اسرع وقت اقدام به عمل آورند تا از این حوزه نیز در جهت پیشبرد اهداف طرح های اقدام ملی مسکن استفاده به عمل آید.

این مسوول خاطرنشان کرد: برای اجرای طرح اقدام ملی و جهش تولید مسکن نیز می توان در شهرهای کوچک با الحاق اراضی حاشیه ای به محدوده شهر، نسبت به ساخت و سازهای لازم اقدام به عمل بیاوریم.

در ادامه این جلسه نیز نمایندگان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ستاد اجرایی فرمان امام به عنوان ۲ کارگزار اجرای طرح اقدام ملی و جهش تولید مسکن گزارشی از عملکرد خود در حوزه ساخت و سازها ارایه دادند.