رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

کشاورزی، مزیت قابل توجه استان قزوین


29 آبان, 1400 - 14:42 -- روابط عمومی 7
استاندار قزوین:

کشاورزی، مزیت قابل توجه استان قزوین

با ایجاد پارک های گیاهان دارویی و طب سنتی می توانیم در کشور الگو شویم
استاندار قزوین گفت: یکی از مزیت‌های قابل توجه استان قزوین، بخش کشاورزی آن است که از لحاظ اقلیمی، تجربیات و دانش کشاورزی و تامین محصولات کشاورزی و دامی سابقه درخشان دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 محمد مهدی اعلایی استاندار قزوین دردیدار مدران حوزه کشاورزی استان ضمن گرامیداشت هفته بسیج،عنوان کرد:  یکی از مزیت‌های قابل توجه استان قزوین، بخش کشاورزی آن است که از لحاظ اقلیمی، تجربیات و دانش کشاورزی، تامین محصولات کشاورزی و دامی سابقه درخشان دارد.

اعلایی افزود: یکی از آسیبهای جدی در استان عدم بهره وری مناسب مصرف آب در حوزه کشاورزی است

استاندار قزوین با اشاره به مسئله بحران آب تاکید کرد:  آب در حوزه کشاورزی باید بصورت هدفمند و بهینه  مصرف شود، آموزش بهره برداران و تعیین الگوی صحیح کشت از جمله اقداماتی است که باید در دستور کار سازمانهای مربوطه باشد.

اعلایی افزود: فرصت آزمون و خطا در حوزه آب را نداریم، چون آب جایگزین ندارد و الزام بر این است که در حوزه کشاورزی به طور عاجل مدیریت مصرف صورت گیرد.

مدیر ارشد اجرایی استان تصریح کرد: با توجه به وقوع خشکسالی در سال های اخیر در حوزه بهره وری آب شرب و صنعتی در استان، مصرف آن قابل قبول است اما در حوزه کشاورزی باید تلاش شود متناسب با ارزش افزوده محصولات کشاورزی برنامه ریزی های لازم انجام شود و این موضوع با سرعت بیشتری پیگیری و به نتیجه برسد.

اعلایی در ادامه گفت: اقدامات خوبی در جهت بهره وری تولیدات محصولات دامی در استان صورت گرفته و هوشمندانه عمل شده است.

وی افزود:استان قزوین می تواند با ایجاد پارک های گیاهان دارویی و طب سنتی فرصت مناسبی را در امر جذب گردشگر مهیا کند.

 اعلایی در ادامه گفت: برنامه ریزی در زمینه رونق طب سنتی و گیاهان دارویی با توجه به اقلیم مستعد و جغرافیای استان قزوین از اهمیت بالایی برخوردار است که نیازمند برنامه ریزی و سرمایه گذاری در این بخش است و ایجاد پارک های گیاهان دارویی و طب سنتی میتواند با نگاه گردشگری  ظرفیت مناسبی را در سطح کشور برای استان ایجاد کند.

استاندار قزوین تاکید کرد: از هم اینک برای تامین میوه شب عید مردم برنامه ریزی لازم صورت پذیرد.

در ابتدای این دیدار خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی گزارشی از وضعیت حوزه کشاورزی در استان ارائه نمود.