رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استفاده از تمام ظرفیت ها برای رسیدن به حد مطلوب واکسیناسیون


29 آبان, 1400 - 19:02 -- روابط عمومی 7
استاندار قزوین:

استفاده از تمام ظرفیت ها برای رسیدن به حد مطلوب واکسیناسیون

استاندار قزوین گفت : تزریق واکسن کرونا در استان از روند مناسبی برخوردار است و باید از بسیج امکانات و تمام ظرفیت ها برای رسیدن به حد مطلوب واکسیناسیون در استان قزوین بهره گیری شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمد مهدی اعلایی استاندار قزوین؛ در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان، با قدر دانی از تلاش های مدیران و مسوولان برای مقابله با کرونا اظهار داشت: گزارش ها و  آمارها  از بهبود وضعیت این بیماری در سطح استان حکایت دارد و این روند باید ادامه دار باشد تا به وضعیت مطلوبی در زمینه پیشگیری و درمان دست پیدا کنیم 

وی با اشاره به همراهی خوب مردم در امر واکسیناسیون، افزود: قزوین آمار مناسبی در زمینه  واکسیناسیون عمومی دارد و از افرادی که موفق به تزریق نشده اند انتظار می رود همراهی لازم را جهت تزریق واکسن داشته باشند و توجه کنند که  واکسیناسیون یک مساله عمومی وبسیار مهم در زمینه پیشگیری است.
استاندار قزوین اظهار کرد: مستندات علمی و نظر متخصصان بر فواید واکسن کرونا تاکید دارد و خروجی عملکردها نیز موید این موضوع است بنابراین اگر واکسیناسیون منجر به نجات حتی یک نفر شود ارزشمند است و باید انجام شود.

اعلایی با اشاره به برنامه ریزی در زمینه واکسناسیون، افزود: گزارش های آماری در خصوص واکسیناسیون، کاملا هدف و محور نقاط آسیب پذیر را مشخص کرده از این سو مدیران و فرمانداران باید جدیت و همت بیشتری داشته باشند تا تزریق واکسن به عدد مطلوب خود در سطح استان برسد.

استاندار قزوین خطاب به مدیران دستگاه های استانی گفت:  در نظارت بر رعایت دستورالعملها مماشات نداشته باشند و علاوه بر اصناف و مراکز عرضه بر مدارس و دانشگاه ها نیز نظارت کنند.

استاندار با بیان اینکه باید تمام تصمیمات ما با یکدیگر همخوانی و همگرایی داشته باشد، افزود:  باید بازگشایی ها با ممنوعیت های کرونایی همخوانی داشته باشد تا مردم دچار تناقض و سردرگمی نشوند.

استاندار قزوین افزود: مدیران به عنوان مسوول باید سناریوی را در نظر بگیرند و برای تامین ذخایر دارویی و نیروی انسانی در حوزه درمان و کاهش فشار کادر درمانی اقدام کنیم.

استاندار قزوین با بیان اینکه توجه به سناریوهای بد از الزامات کار مسوولان است، افزود: در اجرای طرح سکوی مدیریت هوشمند کرونا که پایلوت هستیم فعلا توفیق نداشته ایم و اگر تنگناهایی وجود دارد باید آنها را شناسایی کرده و در سطح ملی پیگیری کنیم