رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

صرفه جویی 543 میلیون مترمکعبی آب در استان قزوین در برنامه ششم و هفتم هدف گذاری شده است


1 آذر, 1400 - 13:47 -- omrani
معاون استاندار قزوین:

صرفه جویی 543 میلیون مترمکعبی آب در استان قزوین در برنامه ششم و هفتم هدف گذاری شده است

معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: در برنامه ششم و هفتم توسعه، صرفه جویی 543 میلیون مترمکعبی آب در استان قزوین هدف گذاری شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

جلسه سازگاری با کم آبی عصر یکشنبه به صورت ویدئو کنفرانس با مسئولان مدیریت منابع آبی ایران عصر یکشنبه  در سالن مدیریت بحران استانداری قزوین برگزار شد.

در این جلسه که میرمحمد صادقی رئیس حوضه آبریز سفید رود بزرگ شرکت مدیریت منابع آب ایران، حبیبی رئیس حوضه آبریز فلات مرکزی و شرقی، خانم دکتر زهرایی مدیرکل دفتر بهره وری وزارت نیرو و مدیران شرکت های آب منطقه ای استانها به صورت ویدئو کنفرانس و علی فرخزاد معاون  عمرانی استانداری، یدالله ملکی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای، مهدیخانی مدیرکل مدیریت بحران و نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی،هواشناسی، آبفا به صورت حضوری در استانداری حضور داشتند، مدیران آب منطقه ای استانها گزارشی از وضعیت منابع آبی ارائه کردند.

علی فرخزاد در این جلسه اظهارداشت: از سال 98 اقدامات موثری برای مدیریت منابع آبی و کنترل ذخایر زیرزمینی صورت گرفته و خوشبختانه طرح های اجرا شده منجر به صرفه جویی قابل توجهی در منابع آبی شده است.

وی  بیان کرد: در برنامه ششم و هفتم توسعه پیش بینی شده تا 543 میلیون مترمکعب آب در استان قزوین صرفه جویی و مدیریت شود که 325 میلیون متر مکعب آن در برنامه ششم محقق خواهد شد.
معاون عمرانی استانداری قزوین یادآورشد: با برنامه ریزی خوب شرکت آب منطقه ای در اجرای طرح های تعادل بخشی و همکاری موثر دستگاه قضایی و نیروی انتظامی با مسدود کردن چاههای غیر مجاز و کنترل اضافه برداشت چاههای مجاز از کاهش منابع زیرزمینی پیشگیری شده است.

فرخزاد اضافه کرد: در سالهای اخیر انسداد چاههای غیر مجاز در استان قزوین بخوبی انجام شده اما در استانهای هم جوار از جمله زنجان و گیلان این  اتفاق رخ نداده و ما را دچار چالش کرده است.

فرخ زاداظهار امیدواری کرد با تداوم اجرای طرح های تعادل بخشی و مدیریت منابع آبی و مدیریت منابع در استانهای همجوار بتوان از بحران آب در استان عبور کرد.

در این جلسه یدالله ملکی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گزارشی از وضعیت منابع آبی استان و اقدامات طرح تعادل بخشی برای مدیریت منابع آب زیرزمینی ارائه کرد و به سوالات مسئولان کشوری پاسخ داد.