رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

احداث فضاهای آموزشی در شهرک‌های اقماری قزوین با اولویت انجام شود


2 آذر, 1400 - 08:32 -- روابط عمومی 7
معاون سیاسی استاندار:

احداث فضاهای آموزشی در شهرک‌های اقماری قزوین با اولویت انجام شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: احداث فضاهای آموزشی در شهرک‌های اقماری قزوین نیازسنجی شود تا براساس اولویت برای رفع نیازها و کمبودهای این حوزه اقدام لازم صورت گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری،

منوچهر حبیبی در جلسه کمیته اقتصادی شورای آموزش و پرورش استان قزوین افزود: در هر منطقه‌ای که بیش از ۲۰۰ واحد آپارتمان ساخته ‌شود سازنده آنها موظف است براساس قانون شوراهای آموزش و پرورش برای ساخت فضای آموزشی مورد نیاز اقدام کند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر سازندگان واحدهای بیش از ۲۰۰ واحد به دلیل بالا بودن هزینه‌های ساخت فضای آموزشی، این قانون را دور می‌زنند که باید برای آن چاره اندیشی کرد.

حبیبی در خصوص‌های احداث فضاهای آموزشی در شهرک‌های اقماری، گفت: باید نیازسنجی آموزشی در این زمینه در دستور کار قرار گیرد تا با چالش مواجه نشویم.

این مسوول تاکید کرد: در طرح اقدام ملی مسکن نیز موضوع نیازمندی فضاهای آموزشی به صورت جدی دیده شود و در شهرک مهرگان نیز راه و شهرسازی ورود جدی در این حوزه داشته باشد تا با اعتبارات ملی و از بودجه سازمان ملی مسکن مشکل نیازمندی‌های آموزشی استان رفع شود.

معاون استاندار اضافه کرد: تغییر کاربری اراضی آموزشی تنها با مجوز شورای آموزش و پرورش امکانپذیر است و کمیته ماده پنج آموزش و پرورش باید هر چه سریع‌تر در استان فعال شود تا تصمیم‌گیری لازم در این کمیته صورت گیرد.

حبیبی درخصوص مدارسی که مورد نیاز آموزش و پرورش نیست، گفت: این مدارس در صورت اعلام نیاز شهرداری و شورای شهر با قیمت کارشناسی به شهرداری‌ها واگذار شود و در ازای آن زمین مورد نیاز فضاهای آموزشی در مناطق دیگر به آموزش و پرورش تحویل گردد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین گفت: نیازسنجی فضای آموزشی براساس نرخ رشد جمعیت و نظارت بر حفظ، تملک و تخصیص اراضی با کاربری آموزشی این فضاها، از دیگر اهداف کمیته فنی ماده پنج آموزش و پرورش است.

وی یادآور شد: هرگونه موافقت اداره آموزش و پرورش با تغییر کاربری فضاهای آموزشی منوط به بررسی و تعیین تکلیف موضوع در این کمیته و تصویب در شورای آموزش و پرورش استان است.