رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استاندار قزوین: دماسنج مواد مخدر استان تب بالایی را نشان می دهد


2 آذر, 1400 - 12:46 -- کارشناس۱

استاندار قزوین: دماسنج مواد مخدر استان تب بالایی را نشان می دهد

استاندار قزوین گفت:آمارها از روند اعتیاد در سطح استان نگران کننده و تاسف بار است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمد مهدی اعلایی استاندار قزوین در شورای هماهنگی پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر استان بیان داشت: آمارهای اعتیاد  در سطح استان و گروه های سنی پایین جامعه بسیار نگران کننده است.
وی افزود:شیوع مصرف مواد مخدر در بین نوجوانان و دانش آموزان روند افزایشی داشته که حاکی از ان است در بحث مواد مخدر و مبارزه با ان کوتاهی کرده ایم.
اعلایی استاندار قزوین گفت: مبارزه با مواد مخدر نیازمند عزم همگانی و بهره گیری از همه ظرفیت‌ها است و باید در این مقوله بسیار جدی ورود کنیم و تا زمانی که در حوزه عملی روند کاهشی نداشته باشیم ضعیف عمل کرده ایم.
وی افزود: اثرات اجتماعی اعتیاد بسیار زیاد بوده و در این بین گروه های سنی دانش آموزان در معرض خطر هستند که در این راستا خانواده ها باید آگاهی خود را بالاتر برده و حساس شوند.
استاندار تاکید کرد: برای اجتماعی کردن مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر آموزش، آگاه‌سازی و حساس‌سازی جامعه همراه با شیوه‌های مختلف رسانه‌ای و فرهنگی اهمیت زیادی دارد.
استاندار در پایان تاکید کرد.باید در حوزه اعتیاد استان که روند افزایشی به نسبت کشور داشته بسیار سریع ورود جدی کرد و در اولین اقدام معتادان متجاهر که بیشتر سرقت های خرد توسط انان صورت بگیرد برخورد کرده و جمع آوری شوند.