رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استاندار قزوین: بهبود شرایط اقتصادی کشور و کاهش آسیب های اجتماعی از اولویت‌های اصلی دولت است


4 آذر, 1400 - 13:32 -- روابط عمومی2

استاندار قزوین: بهبود شرایط اقتصادی کشور و کاهش آسیب های اجتماعی از اولویت‌های اصلی دولت است

‍ استاندار قزوین گفت: بهبود شرایط اقتصادی کشور در کنار تلاش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی از دغدغه‌ها و اولویت‌های اصلی دولت به شمار می‌رود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمد مهدی اعلایی روز پنجشنبه در نشست با امام جمعه بویین زهرا که در جریان نخستین سفر وی به این شهرستان انجام شد،افزود:آسیب های اجتماعی می تواند صدمات جدی به انقلاب و نظام وارد کند بنابراین باید تلاش برای کاهش و رفع آنها به طور جدی در دستور نهادها و دستگاه های فرهنگی قرار بگیرد.

استاندار قزوین گفت: قزوین در خیلی از شاخص های اقتصادی از جمله در بخش اشتغال از وضعیت بهتری نسبت به شاخص های اجتماعی برخوردار است که این موضوع نشان می دهد باید در عرصه های فرهنگی و اجتماعی اقدامات بیشتری انجام دهیم.

اعلایی اظهار داشت: قزوین به دلیل شاخص های اقتصادی خوبی که دارد می تواند در برخی حوزه ها از جمله تامین کالاهای اساسی علاوه بر تامین نیازهای خود، کمک حال کشور نیز باشد.

اعلایی همچنین با تبریک هفته بسیج،گفت: بسیجی بودن یعنی به انقلاب و نظام و آرمان های آن تعلق خاطر ویژه داشتن و بسیجیان نسبت به جامعه و نظام یک نگاه متعهدانه ارزشمند دارد.

استاندار در ادامه از بویین زهرا به عنوان شهرستانی مهم در عرصه های اقتصادی و کشاورزی نام برد و گفت: با توجه به کشت موفق پسته و توسعه باغات آن و ارزش افزوده ای که این فعالیت برای شهرستان داشته، باید کشاورزان منطقه به موضوع بهره وری آب نیز دقت ویژه ای داشته باشند.

مدیر ارشد اجرایی استان گفت: مصرف بی رویه و بالای آب برای هیچ فعالیتی توجیه اقتصادی ندارد بنابراین باید رعایت الگوی مصرف را به طور جدی مورد توجه قرار دهیم.