رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

پیام تبریک استاندار قزوین به مناسبت ثبت روستای اندج به عنوان روستای ملی گلیم الموت


12 دى, 1400 - 00:06 -- خبر ۱

پیام تبریک استاندار قزوین به مناسبت ثبت روستای اندج به عنوان روستای ملی گلیم الموت

استاندار قزوین به مناسبت ثبت روستای اندج به عنوان روستای ملی گلیم الموت پیام تبریکی صادر کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمد مهدی اعلایی استاندار قزوین با انتشار پیامی ضمن تقدیر از نگاه تحول‌آفرین و دغدغه‌های مهندس ضرغامی وزیر محترم میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای بهبود و ارتقاء جایگاه هنرمندان و وضعیت صنایع‌دستی کشور و زحمات و پیگیری دکتر محمودیان و همکارانشان در حوزه معاونت صنایع‌دستی و هنرهای‌سنتی کشور و استان، ثبت ملی روستای اندج به عنوان روستای ملی گلیم الموت را تبریک گفت. 

در پیام  استاندارآمده است: 

بسم الله الرحمن الرحیم 
خبر مسرت بخش و افتخارآمیز ثبت ملی روستای اندج به عنوان "روستای ملی گلیم الموت" و نخستین روستای ثبت ملی صنایع‌دستی استان که نشان از ظرفیت‌های بی‌بدیل و منحصر به فرد این منطقه و اهالی هنرمند و هنردوست آن دارد، موجب مباهات شد. 

بدون شک این رویداد مهم ملی فرصت بی نظیری را برای توسعه گردشگری و معرفی ظرفیت‌های صنایع‌دستی این روستا و منطقه الموت فراهم خواهد آورد و ابزاری کارگشا برای بهبود وضعیت و جایگاه هنرمندان صنایع‌دستی به ویژه بانوان دغدغه‌مند و پر تلاش و توسعه کارگاه‌های تولیدی در این منطقه خواهد بود.

امید است با پیوستن این روستا به خانواده شهرها و روستاهای ملی صنایع‌دستی کشور رونق اقتصادی، شکوفایی فرهنگی و رویدادهای مثبت و امیدآفرین را در حوزه صنایع‌دستی این منطقه و استان شاهد باشیم. 

محمدمهدی اعلایی 
استاندار قزوین