رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سازمان های مردم نهاد بازوان اجرایی دولت هستند


17 دى, 1400 - 20:02 -- خبر
مدیرکل امور اجتماعی استانداری قزوین تاکید کرد :

سازمان های مردم نهاد بازوان اجرایی دولت هستند

با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی دفاتر دو تشکل مردم نهاد در شهرستان تاکستان افتتاح شد
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین از سازمان های مردم نهاد به عنوان بازوان اجرایی و توانمند دولت و مردم نام برد و گفت: این سازمان ها نقش پویایی در تکامل اجتماعی جامعه ایفا می‌کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام در مراسم افتتاح دو دفتر  موسسه مردم نهاد در شهرستان تاکستان افزود: بدون شک توسعه اجتماعی مستلزم مشارکت های مردمی در حوزه های  مختلف فرهنگی و اجتماعی است و  در واقع می توان گفت بدون مشارکت همه جانبه مردم  نمی توان به توسعه پایدار دست یافت .
وی اظهار داشت: مشارکت تشکل‌های مردم نهاد در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی موجب تقویت سرمایه اجتماعی شده و  به موازات آن با انسجام و همدلی شکل گرفته بسیاری از جرائم ، معضلات و هزینه‌ها کاهش چشمگیری خواهد یافت.
بیدخام تصریح کرد: خوشبختانه مشارکت اجتماعی در جامعه ما دارای پیشینه ای طولانی است و  چه مشارکت های سنتی در چارچوب خیریه ها و هیات‌های مختلف مذهبی و چه مشارکت های جدید و در عین‌حال نوپا در قالب سازمان‌های غیردولتی ۲ الگوی مهم مشارکت در کشور به شمار می روند.
وی با بیان اینکه در سالهای اخیر با بستر سازی مناسب مشارکت شهروندان برای فعالیت اجتماعی افزایش قابل توجهی یافته است، اضافه کرد : در حال حاضر ۱۵ تشکل از فرمانداری شهرستان تاکستان مجوز و ۲ تشکل استانی هم از استانداری پروانه فعالیت اخذ کرده اند که در سطح استان می توانند فعالیت کنند .
دبیر شورای توسعه و حمایت از سازمان های مردم نهاد استان با بیان اینکه حمایت از تشکل‌های مردم نهاد امری مهم است، افزود: سازمان های مردم نهاد به عنوان بازوان اجرایی مدیران دستگاه‌های اجرایی و مدیران شهری اگر مورد حمایت قرار گیرند کارهای بزرگی را می توانند انجام دهند .
وی یاد آور شد : هم اکنون دفتر دو موسسه مردم نهاد با عنوان َ"عدل پندار تات "فعال در حوزه حقوق شهروندی و سازمان مردم نهاد  "تاکشار" فعال در حوزه شهرسازی و معماری در شهرستان تاکستان افتتاح شد .