رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استاندار قزوین: مدیران پاسخگوی رسانه‌ها باشند/جلسات شورای اطلاع‌رسانی استان باید منظم و مستمر برگزار شود


19 دى, 1400 - 10:27 -- خبر ۱

استاندار قزوین: مدیران پاسخگوی رسانه‌ها باشند/جلسات شورای اطلاع‌رسانی استان باید منظم و مستمر برگزار شود

استاندار قزوین با اشاره به نقش رسانه ها در پیگیری مطالبات، بیان داشت: فقط بخشی از تصمیم گیری ها در استان صورت می گیرد که در این راستا رسانه ها نقش بسزایی در پیگیری و تحقق مطالبات ملی دارند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمد مهدی اعلایی استاندار قزوین در نشست با مدیران مسئول و سردبیران رسانه‌های استان قزوین، با تشکر از همه کسانی که در گذشته در حوزه رسانه ای همکاری کرده و اثر گزار بودند، افزود: ما رسالتی داریم که باید در جهت انتفاع مردم و ارتقای وضعیت معیشتی و اقتصادی تلاش کنیم.

وی گفت: رسانه های مکتوب استان در حوزه اطلاع رسانی موفق بوده اند ولی هزینه بالا و نبود امکانات آنها را با محدودیت مواجه کرده است. 

اعلایی افزود: در فضای مجازی نسبت به سایر استانها باید فعالیت فعالان این حوزه تقویت شود و اعتلای آنها در بستر الکترونیکی و مجازی در دستور کار قرار گیرد که هزینه آن کمتر و راندمان بیشتری دارد. 

استاندار قزوین خاطر نشان کرد: خوشبختانه استان پیشینه و ریشه قدیمی در حوزه رسانه دارد و رسانه های استان موفق هستند. 

اعلایی گفت: ما یک رسالت مشترکی داریم و توجه به ظرفیت های استان رسالت همه ما است و هر چقدر در این مسیر همگراتر باشیم توفیق بیشتری خواهیم داشت. 

وی افزود: داشته های استان بسیار زیادتر از نمودهای آن است به عنوان مثال در حوزه معدن ظرفیت های زیادی داریم و فرهنگ، مزیت مطلق استان است و در این بستر همه حوزه های توسعه ای وجود دارد. 

استاندار قزوین با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری استان خاطرنشان کرد: این حوزه چنانکه باید معرفی نشده است و باید برای معرفی داشته های بالفعل و بالقوه تلاش کنیم و رسانه های فعال در بستر فضای مجازی در این زمینه بسیار موثر هستند. 

وی گفت:  روزانه ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تردد در استان داریم و شاید ۱۰ درصد تردد کنندگان در جریان داشته های فرهنگی و گردشگری استان هستند که اگر این مشکل رفع شود نقش موثری در تحقق رونق اقتصادی در استان دارد. 

استاندار قزوین با اشاره به نقش رسانه ها در پیگیری مطالبات، افزود: متاسفانه تنها بخشی از تصمیم گیری‌ها در استان انجام می شود و با پیگیری رسانه ها می توان مطالبات ملی را پیگیری و محقق کرد. 

اعلایی گفت: مطالبه‌گری حق رسانه‌ها است و مدیران باید پاسخگو باشند؛ اما از رسانه ها انتظار داریم در هنگام قضاوت در مورد افراد واقعیت ها را ببینند و در حوزه مدیران باید واقع گراتر باشند تا باعث آسیب دیدن افراد فعال در این حوزه نباشیم. 
وی افزود: اطلاع‌رسانی و ارتباط با مدیران را باید برنامه‌ریزی کنیم و جلسات شورای اطلاع رسانی استان باید منظم و مستمر برگزار شود تا مشکلات مرتفع شود. 

استاندار قزوین با اشاره به شرایط اقتصادی کشور، گفت: در این شرایط، امیدآفرینی و ارتقای اعتماد مردم به نظام را از رسانه ها انتظار داریم. 
وی گفت: دولت تلاش می کند فضاهای آسیب دیده گذشته را جبران کند و خوشبختانه شاخص های اقتصادی رو به بهبود خواهد گذاشت. 

اعلایی افزود: دولت تلاش می کند رویه های گذشته را اصلاح کند که در بلندمدت و کوتاه مدت اثر خود را بر اقتصاد و جامعه خواهد گذاشت. 
وی با اشاره به اولویت های استان، گفت: موضوع تامین آب شرب استان را باید در برنامه داشته باشیم و برای افزایش راندمان تولید در بخش کشاورزی و صنعت تلاش کنیم.