رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

جانشین ستاد کرونای استان قزوین:مهمترین و اثرگذارترین راه مهار ویروس کرونا فقط واکسیناسیون است/ مهمترین نگرانی استان عادی انگاری و رعایت نکردن پروتکل هااز سوی مردم است


19 دى, 1400 - 17:19 -- خبر ۱

جانشین ستاد کرونای استان قزوین:مهمترین و اثرگذارترین راه مهار ویروس کرونا فقط واکسیناسیون است/ مهمترین نگرانی استان عادی انگاری و رعایت نکردن پروتکل هااز سوی مردم است

جانشین ستاد کرونای استان قزوین گفت: مهمترین و اثرگذارترین راه مهار ویروس کرونا فقط واکسیناسیون است و باید همه توان خود را به کار گیریم تا سه نوبت واکسیناسیون در استان بخوبی انجام شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی در جلسه ستاد کرونای استان قزوین که عصر یکشنبه در استانداری برگزار شد اظهارداشت: رنگ بندی استان قزوین آبی است اما باید از این وضعیت صیانت کنیم تا وارد پیک جدید نشویم.
وی بیان کرد: شرایط ما ناپایدار است لذا همچنان بایستی پروتکل ها رعایت شود چون شدت ابتلای سویه امیکرون بسیار بالاست و ما نیز نگران سویه جدید هستیم و لازم است نسبت به فاصله گذاری اجتماعی، ماسک زدن و رعایت نکات بهداشتی بی تفاوت نباشیم.
جانشین ستاد کرونای استان قزوین یادآورشد: بیشترین نگرانی ما عادی انگاری است که در میان مردم و جلسات دولتی دیده می شود لذا هشدار می دهیم تا زمانی که ریشه ویروس نابود نشده نباید عادی انگاری شود.
وی گفت: مهمترین و اثرگذارترین راه مهار ویروس کرونا فقط واکسیناسیون است و باید همه توان خود را به کار گیریم تا سه نوبت واکسیناسیون در استان بخوبی انجام شود.
حبیبی اظهارداشت: امروز ضمن تامین انواع واکس ایرانی و خارجی و پیش بینی مکان های متعدد برای تزریق دیگر هیچ بهانه ای برای تزریق نشدن واکسن نداریم لذا از مردم استان درخواست می کنیم برای زدن واکسن حتما اقدام کنند.
وی اضافه کرد: از رسانه ها انتظار داریم برای اطلاع رسانی و تبلیغ اهمیت واکسن زدن اقدام کنند زیرا اگر سویه جدید رایج شود دیگر واکسن زدن هم درمان آن نیست.
جانشین ستاد کرونای استان قزوین یادآورشد: برای واکسیناسیون اتباع بیگانه هم بایستی اقدام شود و با توجه به شرایط آبی استان در حال حاضر بجز موارد خاص نیازی به دور کاری در ادارات نیست.
حبیبی در مورد اختصاص سالن ورزشی شرکت گاز برای زمان های اضطراری هم گفت: این سالن در شرایط کنونی نیازی نیست اما برای مواقع اضطراری می تواند به صورت احتیاطی در آمادگی لازم باشد.
وی افزود: در خصوص برگزاری مراسم فرهنگی و هنری چون مدیریت هوشمند داریم، هیچ ممنوعیتی نداریم و شاید دریافت مجوز از دستگاههای دیگر نیازی نباشد اما چون سلامت شهروندان مهم است رعایت ضوابط تعیین شده مورد توجه قرار گیرد.
حبیبی خواستار برگزاری منظم جلسات ستاد کرونا در شهرستانها شد و اظهارداشت: بازرسی از ادارات از مصوبات ستاد کروناست و اگر مدیری از ورود ماموران بازرسی ممانعت کند برخورد خواهیم کرد.
وی بیان کرد: فروشگاهها واصناف در اجرای طرح مدیریت هوشمند کرونا همکاری مطلوبی نکرده اند که انتظار داریم در این زمینه مشارکت بیشتری صوت گیرد.