رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

از امشب، هوای استان بارانی و برفی می شود


23 دى, 1400 - 20:43 -- کارشناس۲
مدیر کل مدیریت بحران استان هشدار داد:

از امشب، هوای استان بارانی و برفی می شود

قدرت اله مهدیخانی مدیر کل مدیریت بحران استان با اعلام این خبر اظهار داشت: بنابر هشدار نارنجی صادره از سوی سازمان هواشناسی، از اواخر وقت امشب ۲۳ الی اواخر وقت دوشنبه ۲۷ دیماه، با ورود و گذر یک سامانه بارشی قدرتمند از سطح استان، شاهد بارش باران در سراسر استان و بارش برف در نواحی کوهستانی خواهیم بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

قدرت اله مهدیخانی مدیرکل مدیریت بحران استانداری افزود: علی هذا  در سطح جاده ها و گردنه های مرتفع به دلیل  یخبندان ، پدیده لغزندگی به همراه کاهش دید افقی و مه گرفتگی رخ خواهد داد و احتمال اختلال در تردد وجود دارد.
 وی اضافه کرد: احتمال وقوع آب گرفتگی و سیلاب در سطح شهرها و نیز طغیان رودخانه ها نیز وجود دارد.
مهدیخانی تاکید کرد: مقتضی است هم استانیهای محترم  هشدارهای صادره  را جدی  گرفته و از  تردد بی مورد درجاده ها و مسیرهای لغزنده و نیز صعود به ارتفاعات و رفت و آمد در مسیل و حاشیه رودخانه ها خودداری نمایند.
 وی تاکید کرد: به پرورش دهندگان دام و طیور نیز توصیه میشود نسبت به ذخیره سوخت کافی اقدام نمایند.

مهدیخانی از هم استانی های عزیز خواست در فصل سرما ضمن مدیریت مصرف سوخت،خودروهای خود را به وسایل ایمنی از قبیل زنجیر چرخ، ضد یخ، پتو ،  لباس گرم و جیره غذایی خشک مجهز نمایند.
وی در خاتمه بیان داشت: علاوه بر این از ایمنی وسایل گرمایشی گاز سوز جهت جلوگیری از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن  اطمینان حاصل نمایند.