رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

توجه به محیط زیست یکی از دستورکارهای ویژه دولت سیزدهم است


22 خرداد, 1401 - 08:38 -- کارشناس۲
استاندار قزوین:

توجه به محیط زیست یکی از دستورکارهای ویژه دولت سیزدهم است

استاندار قزوین گفت: در دولت سیزدهم رئیس جمهور تأکید ویژه ای بر محیط زیست دارند و یکی از دستور کارهای جدی دولت، موضوعات محیط زیستی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدمهدی اعلایی روز شنبه در دیدار با تعدادی از محیط بانان استان قزوین اظهار داشت: استان قزوین یکی از استان های پرظرفیت محیط زیستی کشور به حساب می آید و حفاظت از آن مأموریتی سخت و دشوار است که محیط بانان آن را بر عهده گرفته اند.

وی افزود: مجموعه محیط بانی از مجموعه هایی هستند که مردم شاهد جان بر کفی و اهدای جان آنها برای توسعه کشور و زندگی با آسایش تر خود هستند و مردم همواره قدردان زحمات آنها بوده اند.

اعلایی گفت: محیط بانان کسانی هستند که ثابت کردند با فداکاری و جان بر کفی می توانند برای حفاظت محیط زیست جان خود را هم فدا کنند و این موضوع نشان دهنده روحیه ایثارگری آنها می‌باشد.

استاندار قزوین اضافه کرد: در نگاه مذهبی و دینی صیانت از محیط زیست جایگاه ویژه‌ای دارد و در سال های اخیر رهبر معظم انقلاب تأکیدات زیادی بر حفظ محیط زیست داشته و تأکید کرده‌اند که تمامی اقدامات باید پیوست محیط زیستی داشته باشد.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه در ایام اخیر با تنگناهایی مانند آلودگی هوا مواجه می‌شویم که در مسیر زیستی هم‌میهنان، مشکلاتی را به وجود می آورد، اظهار داشت: این مشکلات در حالی است که اگر در گذشته به محیط زیست توجه می کردیم این مخاطرات امروز کمتر بود و اگر امروز به این موضوعات توجه نکنیم در آینده چالش ها بیشتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه در دولت سیزدهم رئیس جمهور تأکید ویژه‌ای بر محیط زیست دارد و یکی از دستور کار های جدی دولت موضوعات محیط زیستی است، افزود: استان قزوین با توجه به ظرفیت های محیط زیستی و حجم بالای آلایندگی ها در وضعیت حساس قرار دارد و موضوعات محیط زیستی باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

استاندار قزوین گفت: مجموعه مدیریتی استان با تمام توان در راستای حمایت از تلاش های محیط بانان اقدام خواهد کرد و در جایی که دانش، تخصص و ضوابط اقتضا کند در راستای حفظ حقوق محیط بانان اقدامات لازم انجام خواهد شد.