رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مجموعه مدیریتی استان انتظار رفتار پیش‌برنده انفجاری را از پارک علم و فناوری دارد/ تصمیم‌گیرندگان سیاست‌های آموزشی، تحقیقاتی و توسعه‌ای استان باید در حوزه دانش‌بنیان و فناور حضور و جدیت بیشتری داشته باشند


1 تير, 1401 - 11:04 -- کارشناس۲
استاندار قزوین در جمع روسای دانشگاه‌های استان:

مجموعه مدیریتی استان انتظار رفتار پیش‌برنده انفجاری را از پارک علم و فناوری دارد/ تصمیم‌گیرندگان سیاست‌های آموزشی، تحقیقاتی و توسعه‌ای استان باید در حوزه دانش‌بنیان و فناور حضور و جدیت بیشتری داشته باشند

استاندار قزوین گفت: مجموعه مدیریتی استان انتظار تحول، تغییر و رفتار پیش‌برنده انفجاری را از پارک علم و فناوری استان دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین روز سه‌شنبه در نشست صمیمی با روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی استان قزوین که در پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: مجموعه مدیریتی استان انتظار تحول، تغییر و یک رفتار پیش‌برنده انفجاری از پارک علم و فناوری استان دارد چراکه ظرفیت‌های این فضا در استان بسیار زیاد است و تمامی روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی بر این موضوع صحه گذاشتند.

وی افزود: برگزاری این جلسه با حضور تمامی معاونین استانداری در پارک علم و فناوری استان این پیام را دارد که جمع تصمیم‌گیرندگان نخبه دانشگاهی پیش‌برنده‌ی سیاست‌های آموزشی، تحقیقاتی و توسعه‌ای استان باید بعد از این در حوزه دانش‌بنیان و فناور حضور و جدیت بیشتری داشته باشند.

اعلایی گفت: در نظام تصمیم گیری استان شاید هیج جلسه رسمی‌ای نباشد که استاندار و تمامی معاونین استاندار در یک جلسه حضور داشته باشند و حتی در شورای برنامه ریزی فقط استاندار به صورت رسمی عضو می باشد ولی در این جلسه تمامی معاونین حضور دارند و این موضوع به دلیل این است که جنس آنها با جنس دانشگاهی یکی است و می تواند به ایجاد گفتمان مشترک کمک کند.

استاندار قزوین اضافه کرد: در مسیر پیش‌روی استان کار برای انجام دادن زیاد است چراکه دولت سیزدهم با وعده های زیادی سرکار آمده است و این وعده ها با نشستن، کم تحرکی، بی برنامگی و ریسک نکردن محقق نخواهد شد و منجر به نارضایتی مردم می شود.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به نقل قولی از رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «در جمهوری اسلامی، هرجا که قرار گرفته‌‌‌اید، همان‌‌‌جا را مرکز دنیا بدانید و آگاه باشید که همه‌‌‌ی کارها به شما متوجه است» اظهار داشت: اعضای حاضر در این جلسه مسئولان حوزه آموزشی، پژوهش و فناوری جامعه هستند و بنده هم به عنوان نماینده عالی دولت در استان، سیاست گذار و پیگیر مسائل دولت در استان هستم و بدانید که نگاه مجموعه حاکمیتی استان نگاه مبصر گونه به جایگاه خود نیست و با نگاه مدیریتی امور را دنبال می کند.

وی افزود: مجموعه مدیریتی استان امروز روی کار هستند تا مسائل را به نفع مردم تغییر دهند و در تصمیم گیری های خود منافع مردم و نظام دنبال شود. 

اعلایی گفت: بنده به عنوان مسئول امنیت، اقتصاد، فرهنگ، آموزش و بسیاری از موضوعات دیگر استان در مقابل شما جایگاه مطالبه گری و در برابر مردم جایگاه پاسخگویی دارم و باید این مسیر به صورت همگرا و هماهنگ در سطح استان دنبال شود.