رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تلاش‌های شبانه‌روزی مدیران جوان و متعهد استان در آینده‌ای نزدیک نمود پیدا خواهد کرد/ ابتدایی ترین دستاورد مجموعه مدیریتی استان سالم سازی و فساد ستیزی فضای مدیریتی استان است


3 تير, 1401 - 00:49 -- کارشناس۲
استاندار قزوین:

تلاش‌های شبانه‌روزی مدیران جوان و متعهد استان در آینده‌ای نزدیک نمود پیدا خواهد کرد/ ابتدایی ترین دستاورد مجموعه مدیریتی استان سالم سازی و فساد ستیزی فضای مدیریتی استان است

استاندار قزوین گفت: بسیاری از مدیران استان را نخبگان جوان، با تجربه و با انگیزه تشکیل می‌دهند و تلاش‌های این افراد به زودی نمود پیدا خواهد کرد که ابتدایی ترین آنها سالم سازی و فساد ستیزی فضای مدیریتی استان است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدمهدی اعلایی روز پنجشنبه در یادواره شهدای بخش خرمدشت شهرستان تاکستان اظهار داشت: از ابتدای استقرار دولت سیزدهم، دولتمردان با ۲ مشکل اساسی به نام کرونا و اقتصاد در کشور همراه بودند که باید برای برطرف شدن آن تدبیر می کردند.

وی افزود: در همین راستا، دولت به صورت همزمان مدیریت بیماری کرونا و اصلاح نظام اقتصادی کشور را در دستور کار قرار داد و در وهله نخست، حضور جدی شخص اول اجرایی کشور و همراهی مردم و تدبیر منجر به مدیریت بیماری کرونا شد. 

اعلایی گفت: مدیریت بیماری کرونا یک توفیق برای دولت و یک اتفاق خوب برای مردم بود و نشان داد که با تدبیر و همراهی مردم و دولت مشکلات برطرف خواهد شد.

استاندار قزوین اضافه کرد: یکی دیگر از موضوعات مهم دولت درمان بیماری بغرنج اقتصاد کشور بود که با شرایط پیچیده بین المللی در زمینه تأمین غذا هم همراه شد و اگر مدیریت درستی نمی شد در این زمینه هم با چالش های جدی تری روبرو می شدیم.

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: معمولا دولت ها در ماه های نخست وارد امور پیچیده و سخت نمی شوند ولی از آنجایی که نیّت بر این بود که که مسائل و مشکلات به دور از غوغاسالاری و تبلیغ در مسیر درست قرار گیرد، دولت در این مسیر ورود کرد و وارد اصلاح اقتصادی شد، موضوعی که دارای تبعات در کوتاه مدت است ولی در میان مدت به طور قطع نتایج مطلوبی را برای مردم به همراه خواهد داشت.

وی افزود: دولت با تورم بالایی کشور را در اختیار گرفته است و امکان توقف سریع آن وجود ندارد و باید با مدیریت و صبر در مسیر اصلاح قرار گیرد که در این زمینه دولت با تمام توان اقداماتی را انجام می دهد.

استاندار قزوین گفت: اصلاح نظام یارانه‌ای کشور، اصلاح دخل و خرج دولت و عدم استقراض از بانک مرکزی، پرداخت بدهی‌های دولت گذشته، اصلاح روند اخذ مالیات و مقابله با کسانی که فرار مالیاتی داشته اند و بسیاری از موضوعات دیگر از جمله مواردی هستند که دولت برای اصلاح نظام اقتصادی کشور انجام داده و در حال انجام است.

نماینده‌ عالی دولت در استان با بیان اینکه به آینده امیدوار هستیم، اظهار داشت: رفت و آمدهای خارجی این روزها و هفته های اخیر کشور آن هم در شرایطی که برخی از کشورها به دنبال خلل در اجرای برجام هستند نشان دهنده یک نگاه راهبردی در سیاست خارجی دولت است و به طور قطع دنیا متوجه این رویکرد جمهوری اسلامی است. 

وی افزود: فضای مدیریت دولت جدید در استان به دنبال طراحی فرآیندهایی در جهت تعالی همه جانبه استان است و برای ورود به این مسیر باید به موضوعات به گونه دیگری نگاه کنیم و اجازه دهیم فکرهای نو و انسان های متخلق و خوش فکر به عرصه‌ها ورود کنند. 

اعلایی گفت: بسیاری از مدیران استان را نخبگان جوان، با تجربه و با انگیزه تشکیل می دهند و تلاش‌های این افراد به زودی نمود پیدا خواهد کرد که ابتدایی ترین آنها سالم سازی و فساد ستیزی فضای مدیریتی استان است.

استاندار قزوین اضافه کرد: در سفر رئیس جمهور ۱۲ برابر بودجه سالانه استان منابع در اختیار استان قرار گرفته و بسیار امیدوار هستیم با هزینه کرد این اعتبارات که بخشی از آن مربوط به شهرستان تاکستان می شود، در مسیر توسعه استان اتفاقات خوبی رقم بخورد.