رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

شهرک گلخانه ای نودهک یکی از پیشران های اصلی توسعه استان است/ تونل بادی کهک جزو ظرفیت های مغفول مانده استان است


3 شهريور, 1401 - 00:11 -- کارشناس۲
استاندار قزوین:

شهرک گلخانه ای نودهک یکی از پیشران های اصلی توسعه استان است/ تونل بادی کهک جزو ظرفیت های مغفول مانده استان است

استاندار قزوین گفت: شهرک گلخانه ای نودهک یکی از مواردی است که اگر با آن چیزی که طراحی شده، اجرایی شود یکی از پیشران های اصلی توسعه استان خواهد بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان تاکستان اظهار داشت: برخی از مسائل و مشکلات شهرستان تاکستان تنها مختص این شهرستان نیست و در بسیاری از مناطق استان به ویژه در حوزه درمان مشکلات زیادی وجود دارد و باید در جهت ارتقای استانداردهای درمانی تلاش بیشتری کرد.

وی افزود: در سفر اخیر رئیس جمهور بخش عمده‌ای از امتیازات، مجوزها و اعتبارات استان در حوزه درمان شکل گرفته و امیدواریم با خروجی مطلوبی همراه باشد. 

اعلایی گفت: برخی از پیشران های توسعه استان در شهرستان تاکستان تعریف شده و اگر بناست استان در مسیر تعالی حرکت کند باید برخی از پروژه های این شهرستان را به صورت ویژه در دستور کار قرار داد.

استاندار قزوین اضافه کرد: شهرک گلخانه ای نودهک یکی از مواردی است که اگر با آن چیزی که طراحی شده، اجرایی شود یکی از پیشران های اصلی توسعه استان خواهد بود و با رونق آن زیست بوم اقتصادی شهرستان تاکستان به سمت تعالی حرکت خواهد کرد.

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: سد نهب یکی دیگر از ظرفیت های ویژه این شهرستان در حوزه آب است که اتفاقا یکی از عمده ترین اولویت های استان است و باید به بهترین شکل ممکن در مسیر بهره برداری قرار بگیرد.

وی افزود: یکی دیگر از پیشران های توسعه، منطقه ویژه اقتصادی است که به سمت ایجاد زیرساخت ها و طراحی مدل کارکردی خود می رود و اگر این پیشران ها به دور از حاشیه ها در مسیر اصلی خود حرکت کند به طور قطع شهرستان بسیار پویا خواهد شد.

استاندار قزوین گفت: تونل بادی کهک هم از جمله اصلی‌ترین ظرفیت های شهرستان تاکستان  است که از آن به شکل درستی استفاده نمی شود و جزو ظرفیت های مغفول مانده استان و شهرستان است و باید برای ارتقای بهره وری آن اقدامات لازم را انجام داد.