رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

آبیک بزرگترین فرصت سازی‌ها را برای استان داشته است/دولت سیزدهم یک سال پس از آنکه دولت قبلی اعلام کرده بود تکمیل طرح انتقال آب به آبیک میسر نیست آن را به سرانجام رساند


26 شهريور, 1401 - 16:23 -- کارشناس۲
استاندار قزوین:

آبیک بزرگترین فرصت سازی‌ها را برای استان داشته است/دولت سیزدهم یک سال پس از آنکه دولت قبلی اعلام کرده بود تکمیل طرح انتقال آب به آبیک میسر نیست آن را به سرانجام رساند

استاندار قزوین گفت: شهرستان آبیک به عنوان دروازه ورودی استان بزرگترین فرصت سازی‌ها را برای استان قزوین داشته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین در نماز جمعه شهر آبیک با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان آبیک خاطرنشان کرد: شهرستان آبیک بزرگترین فرصت سازی‌ها را برای استان داشته است و به عنوان دروازه ورودی استان بوده اما متأسفانه جزو پر مسأله‌ترین موقعیت های جفرافیایی استان هم قلمداد می شود.

وی افزود: باید مسئولین شهرستان آبیک و مدیران کل استان با همراهی مردم و با استفاده از ظرفیت ها و امکانات موجود مشکلات را شناسایی و به حداقل برسانند.

اعلایی گفت: قطعا فرصت موجود در دولت سیزدهم که اولویت آن رسیدگی به مسائل اساسی و کلان کشور است و نگاه بر آن است که منافع اصلی مردم مورد توجه قرار بگیرد، فرصتی است تاریخی برای رفع مسائل و مشکلات مردم و مناطقی مانند آبیک.

استاندار قزوین با اشاره به تکمیل طرح انتقال آب از سد طالقان به آبیک افزود: موضوع انتقال آب به آبیک با دستور رئیس جمهور به وزارت نیرو در کوتاه ترین زمان انجام شد و دولت سیزدهم یک سال پس از آنکه دولت قبلی اعلام کرده بود انجام این پروژه میسر نیست این موضوع را به سرانجام رساند.

نماینده عالی دولت در استان موضوع بهبود وضعیت هوا و کاهش آلایندگی را یکی دیگر از موارد در حال پیگیری عنوان کرد و گفت: طبق مطالعات علمی مشخص شده است دشت الله آباد تنها آبیک را تحت تاثیر قرار نداده بلکه یکی از دلایل آلودگی دیگر شهرهای استان دشت الله آباد اعلام شده است که با تأمین اعتبار و مشارکت بخش خصوصی در حال بررسی و رفع آن هستیم.

وی خاطرنشان کرد: موضوع عدم وجود اماکن تفریحی و مهمتر از آن موضوع بیمارستان آبیک هم از جمله مسائل مهم این شهرستان است که موضوعات و مشکلات جدیدی محسوب نمی‌شوند و لذا رفع آنها نیازمند زمان، ایجاد زیرساخت و منابع مالی می‌باشد و خدمتگزاران شما در پی رفع آنها هستند.

استاندار قزوین با اشاره به سفر اردیبهشت ماه رئیس جمهور به استان قزوین خاطرنشان کرد: در سفر ریاست جمهوری به استان شرایط خوبی رقم خورد که آبیک هم مورد توجه قرار گرفت و پروژه هایی از قبیل بیمارستان و برخی فضاهای تفریحی در دستور کار قرار گرفته است.

اعلایی افزود: برخی موارد باید توسط بخش خصوصی اجرا شود و ما حمایت خود را در راستای تحقق این هدف توسط بخش خصوصی و حضور سرمایه گذاران اعلام می‌کنیم‌.

 نماینده عالی دولت در استان با اشاره به تعاملات بین‌المللی دولت سیزدهم گفت: خیلی ها شعار دیپلماسی می دادند اما توانایی ایجاد روابط با کشور های همسایه را هم نداشتند که امروز شاهد دیپلماسی فعال به ویژه در منطقه و با کشورهای همسایه هستیم.

وی گفت: تعاملات با کشورهای همسایه برای ما فرصت ساز شده است و این رفتار نشان داده است استمرار نهضت حسینی، پا فشاری بر روی حفظ عزت و آرمانهای ملت و اتکاء بر توان داخلی امروز از ایران یک کشور قدرتمند ساخته است.

استاندار قزوین در پایان تأکید کرد: فضای خدمتگزاری در استان فضایی صادقانه برای ارائه خدمت به فرزندان همین آب و خاک است و در آبیک با حضور فرماندار جوان و متعهد و حضور امام جمعه‌ی دلسوز و دغدغه‌مند شاهد اتفاقات خوب و رفع مشکلات و مسائل خواهیم بود.