رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تحقق صادرات یک میلیارد دلاری دور از ذهن نیست


12 مهر, 1401 - 21:06 -- کارشناس۲
استاندار قزوین:

تحقق صادرات یک میلیارد دلاری دور از ذهن نیست

استاندار قزوین گفت: تحقق صادرات یک میلیارد دلاری دور از ذهن نیست و اگر برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم و تعاملات به درستی انجام شود در باشگاه میلیارد دلاری کشور در عرصه فعالیت های بین المللی می توان حضور داشت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین روز یکشنبه در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان قزوین اظهار داشت: ظرفیت فعالیت های تجاری و بازرگانی با خارج از کشور باید در سطح استان احصاء و توسعه داشته باشد تا توفیقات بیشتری را در این زمینه به دست بیاوریم. 

وی افزود: تسهیل ارتباطات با بازارهای هدف خارجی، جذب سرمایه گذاران خارجی و بسیاری از موارد دیگر در حوزه تجارت بین المللی منجر به توسعه استان می شود و باید در دستور کار مسئولان استان قرار گیرد.

اعلایی گفت: در حوزه نمایندگی وزارت خارجه در استان قزوین باید تحرک بیشتری در حوزه های اقتصادی رقم بخورد و باید این مأموریت را با جدیت دنبال کنند و تعاملات خود را در حوزه های تصمیم گیر ملی زیاد کنند.

استاندار قزوین اضافه کرد: باید سازوکاری فراهم شود که تصمیم گیرندگان خارجی مقیم کشور، بیشتر به استان تردد کنند و زمینه ای به وجود بیاید که تعاملات با کشورهای قابلیت دار در حوزه تجارت ارتقاء یابد.

وی افزود: با برخی از کشورها، تفاهم نامه هایی وجود دارد که متروک مانده و باید احیاء و در کنار آن یک سری قراردادهای جدید هم باید در استان با شهرها و کشورهای دیگر منعقد شود. 

استاندار قزوین گفت: استقرار پلیس بین الملل، تقویت دفتر نمایندگی وزارت خارجه، تسهیل در امور گمرک و برخی از موضوعات دیگر نشان دهنده ایجاد زیرساخت برای گسترش فعالیت های بین المللی در استان قزوین است و باید از این ظرفیت ها به درستی استفاده کرد.