رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استان قزوین یکی از پیشران‌های توسعه و تعالی کشور است


20 آبان, 1401 - 10:42 -- کارشناس۲
استاندار قزوین:

استان قزوین یکی از پیشران‌های توسعه و تعالی کشور است

استاندار قزوین گفت: استان قزوین یکی از پیشران‌های توسعه و تعالی کشور است عرصه‌ای را پیدا نمی‌کنید که استان قزوین در آن موضوع دارای مزیت نباشد و توجه به قزوین توجه به اقتصاد کشور است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان قزوین که با حضور سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی برگزار شد، اظهار داشت: شرایط فعلی  کشور بسیار ویژه است و این شرایط اقتضا می‌کند اهتمام مسئولان برای انجام وظایفی که مردم به امانت به آنها سپرده‌اند، بیشتر شود. 

وی افزود: در شرایط فعلی و در بسیاری از حوزه‌ها، دشمنان پرده از کینه توزی و دشمنی ها برداشته و خیلی از آمال و آرزوهای دشمنان که در پس دستکش‌های مخملی مخفی بود امروز نمایان شده و در مسیر رسیدن به اهداف خود تمام توان اجرایی، پشتیبانی، امکانات مادی و بنگاه‌های سخن پراکنی را به خدمت گرفته اند.

اعلایی با بیان اینکه در چنین شرایطی در موضع خدمت به مردم قرار گرفته ایم، گفت: خدمت به مردم در روزگار فعلی از یک سو بسیار دشوار است چرا که در جنگ ترکیبی قرار داریم ولی از یک سو هم در شرایط مناسبی است چراکه این دشمنی‌ها دیگر شکل فتنه گون ندارند و شناسایی و تشخیص حق و باطل برای مردم روشن است.

 استاندار قزوین اضافه کرد: تمام جریان دشمن به دنبال همراه کردن مردم رفت ولی آن چیزی که آنها را ناامید کرده و به نادرستی برنامه ریزی خود رساند، بصیرت مردم بود که کشور مبتنی بر آن شکل گرفته و این همان چیزی است که نظام نسبت به آن ارج قائل است.
 
نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه خیلی از گلایه‌ها و شکوه‌ها باید جدی تر دیده شود چرا که از سوی مردمی بیان می‌شوند که صاحب بصیرت هستند، اظهار داشت: یکی از عرصه‌های جدی خدمت گذاری در موضوع اقتصاد است، اقتصادی که از دوران پیروزی انقلاب اسلام با هجمه دشمنان همراه شده و در برخی از اوقات با توجه به بی تدبیری‌های مسئولان به هدف رسیده است و مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه خیلی از موضوعاتی که مورد توجه رهبر معظم انقلاب بود اگر اجرایی می شد خیلی از این مشکلات به وجود نمی آمد،  افزود: آن زمانی که اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شد اگر درست اجرایی می شد امروز وضعیت اقتصاد خیلی متفاوت‌تر بود.

اعلایی با بیان اینکه دولت برای بهبود وضعیت اقتصادی تلاش زیادی را انجام داده است، گفت: استان قزوین یکی از پیشران‌های توسعه و تعالی کشور است عرصه‌ای را پیدا نمی‌کنید که استان قزوین در آن موضوع دارای مزیت نباشد و توجه به قزوین توجه به اقتصاد کشور است.

استاندار قزوین اضافه کرد: در مطالعات پیش از انقلاب اسلامی، توجه به دشت قزوین توجه به بخش قابل توجهی از غذای کشور بوده است و این موضوع بارها از سوی رهبر معظم انقلاب نیز مورد توجه و تأکید قرار گرفته است. 

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: پیشنهاد راه اندازی منطقه آزاد کشاورزی در استان قزوین بنا به ظرفیت دشت قزوین مطرح شده است و می‌تواند بهره‌وری سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی و آب را رونق دهد که امیدواریم اجرایی شود.

وی افزود: استان قزوین یکی از مصرف کنندگان قابل توجه آب کشاورزی و یکی از تولیدکنندگان کشاورزی در کشور است، به همین دلیل برای بهره وری مناسب از کشاورزی و آب طرح بازار آب در استان اجرایی خواهد شد و ضریب تبدیل آب به درآمد را در استان بالا خواهیم برد.