رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

هیچ اداره‌ای حق دعوت گزینشی از اصحاب رسانه را ندارد/ ۸۰ درصد بخشداران استان قزوین جابجا شده اند/ ۱۴ طرح تقسیمات کشوری به وزارت کشور ارسال شده است/ هیچ فردی بدون دلیل و سند و مدرک در بازداشت نبوده است/ فعلا حکمی برای اغتشاشگران در قزوین صادر نشده است


23 آبان, 1401 - 18:29 -- کارشناس۲
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار:

هیچ اداره‌ای حق دعوت گزینشی از اصحاب رسانه را ندارد/ ۸۰ درصد بخشداران استان قزوین جابجا شده اند/ ۱۴ طرح تقسیمات کشوری به وزارت کشور ارسال شده است/ هیچ فردی بدون دلیل و سند و مدرک در بازداشت نبوده است/ فعلا حکمی برای اغتشاشگران در قزوین صادر نشده است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قزوین ضمن تشریح مهم ترین اقدامات این معاونت به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

ابوالحسن کبیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قزوین اظهار داشت: رسانه در واقع یک ابزار ارتباطی بین مسئولان و مردم است و این ارتباط نباید یک سویه باشد و اصحاب رسانه باید مطالبات مردم را به سمع و نظر مسئولان برسانند و همینطور اقدامات مسئولان را به مردم مخابره کنند.

وی با بیان اینکه رسانه رسالت بسیار سنگینی بر عهده دارد و اگر اطلاع رسانی درست صورت نگیرد دیگران روایت خواهند کرد و کار را دوچندان می کنند، افزود: در همین راستا هیچ اداره‌ای حق دعوت گزینشی از اصحاب رسانه را ندارد و در دعوت و آگهی‌ها باید عدالت رعایت شود و این موضوع به صورت مکتوب ابلاغ شده است.

کبیری با اشاره به مهم ترین اقدامات این معاونت اضافه کرد: یکی از وظایف این معاونت در حوزه سیاسی و در بخش انتضابات قرار دارد که در این راستا نزدیک به ۸۰ درصد بخشداران جابجا شده‌اند و آن تعدادی هم که جابجا نشده‌اند کسانی بوده‌اند که انتطار مجموعه مدیریتی استان را برآورده کرده اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار افزود: در بین فرمانداران از بین ۶ فرمانداری تا به امروز ۴ حکم قطعی صادر شده و حکم ۲ فرماندار هم در وزارت کشور است و مراجع استعلام پس از بررسی لازم پاسخ لازم را می دهند.

وی افزود: در حوزه تقسیمات کشوری ۱۴ طرح برای وزارت کشور ارسال شده است و آنها را تا رسیدن به نتیجه مشخص پیگیری می کنیم و هر کدام از آنها نهایی شد اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.

کبیری با بیان اینکه در حوزه کارگری، دانشجویی و سایر حوزه ها وظیفه نظارت و پیگیری امور بر عهده این معاونت است که به صورت هفتگی موضوعات محوله دنبال می شود،  اظهار داشت: در همین راستا تعداد واحدهای صنعتی مشکل دار از ۵۴ واحد به ۲۱ واحد رسیده است که برای آنها به صورت مستمر جلسات مختلفی برگزار می شود.

معاون استاندار افزود: در حوزه دانشجویی پیگیر امور خوابگاه، مشکل صنفی دانشجویان و صدور مجوزهای لازم برای آنها هستیم و از برگزاری فضاهای گفت‌وگویی و گفتمانی در چارچوب قوانین کشور استقبال می کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با بیان اینکه مجموعه مدیریتی استان به تمامی مشکلاتی که در حوزه اتباع وجود دارد، واقف است، گفت: یکی از دلایل مهم حضور اتباع در استان فراهم بودن زمینه کار در قزوین است و به همین دلیل تا به امروز ۱۵ هزار اتباع ثبت شده و مجوز دار در استان فعالیت می کنند.

کبیری با اشاره به وضعیت امنیتی استان اظهار داشت: در وضعیت اخیر با مدیریت و همدلی مجموعه های مختلف اجازه گسترش دامنه اغتشاشات داده نشد و آسیب ها در استان بسط پیدا نکرد.

معاون  استاندار قزوین گفت: یکی از اقدامات اساسی در زمینه ایجاد امنیت در وقایع اخیر دستگیری و شناسایی افرادی بود که به صورت میدانی و پنهانی در وقایع حضور داشتند که محرکان و افراد صف اول اغتشاشات در میدان و افرادی هم توسط عوامل اطلاعاتی بازداشت شده اند. 

وی افزود: در بین افراد بازداشتی، پرونده ها بررسی و هیچ فردی بدون دلیل و سند و مدرک در بازداشت نبوده است و عمدتا با وثیقه آزاد شده اند ولی یک بخش اصلی در بازداشت مانده اند که آنها محرکان اصلی بوده و برای اقدامات آنها هم سند محکم وجود دارد. 

کبیری اظهار داشت: در مجموع می توان گفت کسانی که مرتکب حرکت های خرابکارانه و رهبری نشدند تقریبا آزاد شده اند و فعلا حکمی برای کسی در قزوین صادر نشده است.