رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مزیت مطلق استان قزوین فرهنگ اصیل و باورهای عمیق مردم این دیار است


2 آذر, 1401 - 23:24 -- کارشناس۲
استاندار قزوین:

مزیت مطلق استان قزوین فرهنگ اصیل و باورهای عمیق مردم این دیار است

استاندار قزوین گفت: مزیت مطلق استان قزوین فرهنگ اصیل و باورهای عمیقی است که در بین مردم این دیار وجود دارد و این موضوع رسالت مسئولان را سنگین تر می کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین روز چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قزوین اظهار داشت: استان قزوین دارای سبقه تاریخی و پیشنیه قابل توجه فرهنگی است و اتخاذ تصمیمات در حوزه فرهنگ و تقویت داشته ها و برطرف شدن نقایص با توجه به شعاع اثرگذاری و شأن فرامنطقه‌ای حوزه فرهنگ در این جغرافیا می تواند اثرگذاری ملی هم داشته باشد.

وی افزود: در عرصه های دانشی، فرهنگی و هنری، استان قزوین در بازه زیادی در تمدن اسلامی و ایرانی نقش داشته و مردم و مسئولان قزوین امروز میراث دار ذخایر ارزش دار فرهنگی هستند. 

اعلایی با بیان اینکه مزیت مطلق استان قزوین فرهنگ اصیل و باورهای عمیقی است که در بین مردم این دیار وجود دارد، گفت: دولت سیزدهم با شعار تعالی و ارتقای جایگاه کشور و رسیدن به جایگاه مناسب در حوزه مردمی سازی روی کارآمده و در این زمینه می توان از ظرفیت‌های استان قزوین به خوبی استفاده کرد. 

استاندار قزوین اضافه کرد: یکی از موضوعاتی که در شاخص های تشکیل نظام پررنگ بوده، موضوعات فرهنگی است و انقلاب اسلامی ایران بیش از اینکه سیاسی باشد، یک حرکت فرهنگی بوده است. 

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: این روزها شاهد این هستیم که موضوع فرهنگ در رصد دشمنان به شکل ویژه تری قرار گرفته و در مسیر آسیب زدن به آن قرار گرفته اند و باید در این زمینه ضمن دقت و تلاش مضاعف تر، نگاه جامع‌تر و عمیق تری داشته باشیم. 

وی افزود: بستر رشد و تعالی فرهنگ، مردم هستند و زمانی می توانیم پیشرفت کنیم که ذائقه و سلیقه مردم را دیده و متناسب با آن برنامه ریزی کنیم و هر گونه تدوین برنامه فرهنگی اگر توأم با شرایط مردم نباشد ممکن است با مشکل روبرو شود. 

اعلایی گفت: در گذشته در حوزه فرهنگ اشتباهات کم نداشته ایم و اگر برای رفع آنها برنامه ریزی نداشته باشیم خیلی موفق نمی شویم و اینکه مردم چه خواسته و نیازهایی دارند باید به درستی سنجیده شود.