رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

: شهید رجایی ستاره درخشان خدمت گزاری در دولت است/ اقدامات مناسبی برای ثبت و ضبط خاطرات شهدای قزوینی انجام شده است


3 آذر, 1401 - 14:57 -- کارشناس۲
استاندار قزوین:

: شهید رجایی ستاره درخشان خدمت گزاری در دولت است/ اقدامات مناسبی برای ثبت و ضبط خاطرات شهدای قزوینی انجام شده است

استاندار قزوین گفت: بیان بارزه‌های شهدای شاخص نافی بزرگواری کرامت و اثرگذاری حدود ۳ هزار شهید استان نیست و با تک تک این ستاره‌ها می توان راه را پیدا کرد و در سطح استان هم اقداماتی در حال اتفاق است که این خاطرات ثبت و ضبط شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین روز پنج شنبه در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان قزوین که با حضور قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد اظهار داشت: استان قزوین مانند بسیاری از حوزه های شاخص و بارز، در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت هم بسیار برجسته است و در این استان چهره های شاخص زیادی در فضای ایثار و شهادت کشور زیست کرده‌اند، شهدایی که ستاره‌های درخشان راهنمای عملکردی ما در جامعه هستند.

وی افزود: شهید رجایی ستاره درخشان خدمت‌گذاری در دولت، مرحوم ابوترابی سید آزادگان ستاره آزادگی و کرامت ناشی از سیادت، بزرگواری، تقوا و دانش و شهید لشگری نماد آزادگی در یک دوره طولانی است و این شهدا در کنار سایر شهدای استان قزوین مانند شهیدبابایی تبدیل به نمادهای ایثار و شهادت شده‌اند.

اعلایی گفت: استان قزوین برجستگان زیادی در حوزه ایثار و شهادت دارد و رهبر معظم انقلاب هم نسبت به این موضوع به شکل ویژه تاکید کرده اند که مسئولیت ما را به عنوان خدمت گذران مردم در این استان پررنگ تر می کند و باید تلاش کنیم این فضا مانند گذشته ادامه دار باشد.

 استاندار قزوین اضافه کرد: البته بیان بارزه های شهدای شاخص نافی بزرگواری کرامت و اثرگذاری حدود ۳ هزار شهید استان نیست و با تک تک این ستاره ها می توان راه را پیدا کرد و در سطح استان هم اقداماتی در حال اتفاق است که خاطرات شهدا و رزمندگان ثبت و ضبط شود. 

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: ایام پیش رو ایامی است که رنگ و بوی شهادت را در جامعه زنده کرده است و نسل های جدید امروز به چشم خود بزرگواری، جسارت، شجاعت و تاثیر جان بر کفی و از خودگذشتگی در مسیر اصلاح مسائل جامعه را مشاهده کردند.

وی افزود: تا زمانی که فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه وجود دارد هر خوابی که دشمنان برای آسیب دیدن به جامعه ببینند، تعبیر نمی شود و به همین دلیل علیرغم هزینه کردهای مختلف به نتیجه نرسیده اند. 

اعلایی گفت: در سطح استان اقدامات خوبی در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در طول ایام مختلف انجام شده است، البته بیشترین اثرگذاری را خود شهدا در این مسیر دارند و بیشترین ظرفیت سازی در تداوم راه شهدا متأثر از ارواح پاک شهدا است.

استاندار قزوین اضافه کرد: بخش بزرگی از عملیاتی شدن جهاد تبیین مربوط به دستاوردهای دوران دفاع مقدس است و در این موضوع، اقدامات نرم افزاری مانند چاپ اثرات مختلف و تولید فیلم، کتاب و غیره تاثیر دارد.

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: در حوزه مباحث غیر نرم افزاری و پیگیری قوانین جامعه ایثارگری، در استان اقدامات خوبی انجام شده و هر قانون و دستورالعملی که مبنی بر حمایت جامعه ایثار گری است در دستور کار قرار دارد. 

وی گفت: در حوزه استفاده از ظرفیت ایثارگران و فرزندان شهدا مجموعه مدیریتی استان به نحو مطلوب ورود داشته است و تعدادی از مدیران و فرمانداران را فرزندان شهدا تشکیل می دهند که با توجه به تخصص و تجربه خود به این جایگاه رسیده اند.