رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استاندارقزوین خبر داد:


1 بهمن, 1401 - 19:33 -- کارشناس۲

استاندارقزوین خبر داد:

پیگیری همزمان دولت و مجلس برای راه اندازی بیمارستان ۷۰۰ تختوابی/ اقدامات پژوهشی کتابخانه‌ای مشکلی را برطرف نمی‌کند
استاندار قزوین گفت: احداث بیمارستان ۷۰۰ تختوابی از سوی دولت و مجلس پیگیری می‌شود و به تازگی هم جلسه‌ای با حضور مدیران و نمایندگان استان و وزیر بهداشت در این زمینه برگزار شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین روز شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان قزوین اظهار داشت: با توجه به مطالبات به حق مردم استان قزوین در زمینه بهداشت و درمان در حال حاضر احداث بیمارستان ۷۰۰ تختوابی از سوی دولت و مجلس پیگیری می‌شود و به تازگی هم جلسه‌ای با حضور مدیران و نمایندگان استان و وزیر بهداشت در این زمینه برگزار شده است.

وی افزود: توجه به حوزه درمان و بهداشت در استان قزوین فقط خدمت به مردم استان نیست و به دلیل فراگیری استان در مسیرهای مواصلاتی می‌تواند خدمات زیادی را به استان‌های همجوار و مسافران عبوری داشته باشد.

اعلایی با اشاره به اینکه طرح توسعه بیمارستان آبیک از جمله اقدامات خوبی است که به زودی در مسیر احداث قرار می‌گیرد، گفت: خیّرین استانی و برون استانی در زمینه ورود به حوزه بهداشت و درمان آماده هستند و زمینه‌سازی و ظرفیت‌سازی لازم در این زمینه در استان قزوین صورت گیرد تا آن‌ها برای احداث بیمارستان حاضر شوند.

استاندار قزوین با بیان اینکه اقدامات پژوهشی باید به شرکت‌های دانش بنیان سپرده شود تا آنها بتوانند طرح ها را اجرایی کنند، اضافه کرد: بارها گفته‌ایم و در این جلسه یک‌بار دیگر تأکید می‌کنیم که اقدامات پژوهشی کتابخانه‌ای مشکلی را برطرف نمی‌کند و طرح‌های پژوهشی باید مسائل را حل کند.

نماینده عالی دولت در استان قزوین با بیان اینکه یکی از طرح‌های اصلی استان قزوین در زمینه موضوعات فرهنگی و اجتماعی که مورد استقبال رئیس جمهور نیز قرار گرفته است، راه اندازی شورای تأمین فرهنگی می‌باشد، اظهار داشت: در راستای اجرای هرچه بهتر این طرح نیاز است اقدامات پژوهشی صورت گیرد و شناسایی آسیب‌های اجتماعی و عارضه یابی آنها می تواند در اتخاذ تصمیمات لازم تاثیرگذار باشد.