رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استان قزوین در تعداد شهرستان در رتبه‌های پایین کشور قرار دارد/ متولی شهر جدید مهرگان دولت خواهد بود / اتفاقات اخیر دیپلماسی نشان داد تکیه بر ظرفیت‌های جمهوری اسلامی و نگاه عزتمندانه در فضای بین‌المللی از لهجه غلیظ انگلیسی موثر تر است


26 اسفند, 1401 - 11:02 -- کارشناس۲
استاندار قزوین:

استان قزوین در تعداد شهرستان در رتبه‌های پایین کشور قرار دارد/ متولی شهر جدید مهرگان دولت خواهد بود / اتفاقات اخیر دیپلماسی نشان داد تکیه بر ظرفیت‌های جمهوری اسلامی و نگاه عزتمندانه در فضای بین‌المللی از لهجه غلیظ انگلیسی موثر تر است

استاندار قزوین گفت: استان قزوین در تعداد شهرستان در رتبه‌های پایین کشور قرار دارد که این موضوع مشکلاتی را برای استان ایجاد کرده است و برخی از ساختارهایی که باید وجود داشته باشد را از دست داده ایم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین روز پنج شنبه در جلسه شورای اداری بخش محمدیه اظهار داشت: در روزهای پایانی سال حضور مدیرانی از ۳ قوه در بخش محمدیه و تشکیل این جلسه بیانگر اراده خدمتگزاری در تمامی بخش‌های حاکمیت به مردم است و اتحاد بین مسئولان را نشان می دهد. 

وی با بیان اینکه مصوبات خوبی برای برطرف شدن مشکلات بخش محمدیه در این جلسه اتخاذ شد، افزود: باید در نیمه اردیبهشت جلسه دیگری در استانداری برای پیگیری مصوبات جلسه برگزار شود تا مصوبات شکل اجرایی هم بگیرد. 

اعلایی گفت: استان قزوین در تعداد شهرستان در رتبه های پایین کشور قرار دارد که این موضوع مشکلاتی را برای استان ایجاد کرده است و برخی از ساختارهایی که باید وجود داشته باشد را از دست داده ایم. 

استاندار قزوین اضافه کرد: در مقطعی امکان ایجاد شهرستان وجود داشت که باید توسط مسئولان پیگیری می شد ولی کوتاهی صورت گرفته است و استان به طور قطع نیازمند شهرستان جدید است.

وی افزود: در تقسیم بودجه استان سرانه نباید براساس سرشماری سال ۹۵ لحاظ شود و با توجه به افزایش جمعیت مناطقی مانند محمدیه باید در اعتبارات هم به صورت ویژه تر نگاه کرد.

اعلایی با بیان اینکه تبدیل ناحیه شهری مهرگان به شهر جدید مهرگان یکی از فرصت‌های خوبی بود که در مدت اخیر اتفاق افتاد، گفت: براساس تصمیم گیری اتخاذ شده‌، دولت متولی شهر جدید مهرگان می شود و  این اتفاق یکی از بهترین روش هایی است که می تواند معضلات منطقه را برطرف کند و باعث کمک به توسعه محمدیه هم  خواهد بود. 

استاندار قزوین اضافه کرد: اتفاقات اخیر دیپلماسی نشان داد که تکیه بر اراده مردم و ظرفیت های جمهوری اسلامی، باور به توان ملت و نگاه عزتمندانه در فضای بین المللی از لهجه غلیظ انگلیسی موثر تر است و برنامه‌ریزی جمهوری اسلامی متکی به ایمان به خدا و مردم خواهد بود و همین رویکرد نظم جدیدی را در فضای سیاسی دنیا به وجود آورده است. 

وی با بیان اینکه نشانه های بهبود اقتصادی را در سال آینده شاهد خواهیم بود، اظهار داشت: نرخ رشد اقتصادی، کاهش نرخ بیکاری، میزان صادرات غیر نفتی و بسیاری از موضوعات دیگر نشان دهنده بهبود فضای اقتصادی در سال های آینده است و امیدواریم دولت با همراهی مردم وضعیت اقتصادی را روز به روز بهتر کند.