رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تخصیص ۲ هزار و ۵۴۷ میلیارد تومان از مصوبات سفر رئیس جمهور به قزوین/ مصوبات سفر رئیس جمهور به استان قزوین در بازه زمانی ۳ ساله اجرا خواهد شد/ تمامی پروژه‌های مهم عمرانی استان قزوین فعال است/ ریشه‌های مشکلات سنواتی در استان توسط اصحا


7 ارديبهشت, 1402 - 22:50 -- کارشناس۲
معاون عمرانی استاندار:

تخصیص ۲ هزار و ۵۴۷ میلیارد تومان از مصوبات سفر رئیس جمهور به قزوین/ مصوبات سفر رئیس جمهور به استان قزوین در بازه زمانی ۳ ساله اجرا خواهد شد/ تمامی پروژه‌های مهم عمرانی استان قزوین فعال است/ ریشه‌های مشکلات سنواتی در استان توسط اصحا

مهدی رجحانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در نشست خبری تشریح مصوبات سفر رئیس جمهور به استان قزوین اظهار داشت: مجموعه مدیریتی استان از چندین ماه قبل از سفر رئیس جمهور به استان قزوین زمینه سازی کرده بود که این سفر بستر مناسبی برای برطرف شدن مشکلات استان باشد و فرصت جهش و حرکت قابل توجهی در مسیر پیشرفت استان قرار بدهد که نتایج به دست آمده از سفر تا حد زیادی ما را به این مقصود نزدیک کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

وی افزود: البته این مصوبات باید در بستر زمان به اجرا در بیاید ولی تصمیمات گرفته شده بسیار موثر و در مقایسه با استان های هم سطح و بزرگ تر نشان دهنده دقت نظر در این حوزه بوده است.

رجحانی با اشاره به اینکه سفر رئیس جمهور به استان قزوین ۱۰ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان مصوبات ریالی، ۲۵۰ میلیون یورو مصوبات ارزی و مصوبات توسعه‌ای داشته است، گفت: ابلاغ این مصوبات در تیر ماه و اولین تخصیص در مرداد ماه سال گذشته انجام شده و تا به امروز  ۲ هزار و ۵۴۷ میلیارد تومان تخصیص پیدا کرده است.

معاون عمرانی استاندار اضافه کرد: در حوزه پرداخت ها و تخصیص ها مصوبات ریالی سفر سه بخش دارد که شامل سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، بودجه استانی و دستگاه های ملی می شود و آمار ارائه شده بدون احتساب عدد دستگاه های ملی است. 

وی اظهار داشت: مصوبات سفر دوره های زمانی متعددی دارد ولی مجموعه آنها در دوره سه سال باید تمام شود و به صورت تقریبی باید هر سال ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تخصیص داده شود.

رجحانی افزود: خوشبختانه در حال حاضر تمامی پروژه های مهم عمرانی فعال است و این در حالی است که در ابتدای دولت بیشتر پروژه ها به دلیل بدهکاری متوقف یا رها شده بودند.

معاون عمرانی استاندار در پاسخ به سوال خبرنگاران گفت: سند دار شدن مهرگان مشکل پایان کار دارد و این موضوع به دلیل عدم رعایت فرآیندهای نظارتی صورت گرفته است، البته برای برطرف شدن این مشکل جلساتی با نظام مهندسی داشته ایم ولی به صورت کلی مسئله دولتی نیست. 

وی با بیان اینکه باید ریشه های مشکلات سنواتی در استان توسط اصحاب رسانه مورد رصد و ارزیابی قرار بگیرد، اضافه کرد: موضوع سند دار شدن مهرگان و بسیاری از مشکلات در استان قزوین از جمله طرح تفصیلی شهر قزوین باید از سوی رسانه ها مورد مطالبه گری قرار گیرد که به چه علت با تأخیر و یا عدم شفافیت همراه بوده است، به چه دلیل طرح تفصیلی شهر قزوین که باید در سال ۹۵ ابلاغ می ‌شده، با کوتاهی همراه شده تا مجموعه جدید مدیریتی مجبور شود این طرح را با ۶ سال اختلاف ابلاغ کند.

رجحانی اظهار داشت: محور قزوین - الموت بیش از ۲ دهه است که در حال انجام است ولی به نتیجه نرسیده است، به همین دلیل در مصوبات سفر برای آن اعتبار گرفته شده است و بهره برداری بخش اول این پروژه تا پایان سال جاری اتفاق می افتد.

وی افزود: چندین مرحله فراخوان برای جذب پیمانکار جدید صورت گرفته است که  خوشبختانه در آخرین فراخوان پیمانکار مشخص شده تا ۹ کیلومتر ابتدایی انجام شود ولی ادامه آن چالش زیست محیطی جدی دارد و سعی می کنیم از بلاتکلیفی خارج کنیم. 

معاون عمرانی استاندار اضافه کرد: فرودگاه جزو پروژه های مهم استان است و جزو مصوباتی است که اثر اقتصادی زیادی برای استان به همراه خواهد داشت ولی واگذاری به سرمایه گذار با چالش هایی همراه بود که سعی می شود این چالش ها برطرف شود.

رجحانی اظهار داشت: تحویل مسکن اقدام ملی مقداری با تاخیر مواجه شده است، دلیل آن هم به این علت است که در تامین زیرساخت ها دچار مشکل شدیم و البته با این حال ۵۰۰ واحد به زودی تحویل خواهد شد و تأمین زیرساخت ها هم در حال انجام است. 

وی درخصوص مشکلات شهرداری الوند گفت: مداخله مجموعه مدیریتی استان در شورا در بستر قانون است و با هیچ تخلفی در شورا کوچکترین همراهی نخواهیم داشت و به شدت برخورد خواهیم کرد، در خصوص شورای شهر الوند هم باید گفته شود که این شورا با سوء مدیریت فرصت‌های پیشرفت شهر را می سوزاند و اعضا باید به مردم پاسخگو باشند.

#سفر_۲۰
#سفر_بیست
#دولت_مردم