رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

جمع اعتبارات و تسهیلات غیرارزی سفر رئیس جمهور به استان ۲۲ هزار و ۸۱۷ میلیارد تومان است/ جمع اعتبارات و تسهیلات سفر رئیس جمهور ۱۰ برابر بودجه عمرانی و جاری استان است/ پرداخت ۳ هزار و ۴۲۰ میلیارد تومان تسهیلات به تولیدکنندگان/ پردا


8 ارديبهشت, 1402 - 12:08 -- کارشناس۲
معاون اقتصادی استاندار:

جمع اعتبارات و تسهیلات غیرارزی سفر رئیس جمهور به استان ۲۲ هزار و ۸۱۷ میلیارد تومان است/ جمع اعتبارات و تسهیلات سفر رئیس جمهور ۱۰ برابر بودجه عمرانی و جاری استان است/ پرداخت ۳ هزار و ۴۲۰ میلیارد تومان تسهیلات به تولیدکنندگان/ پردا

علی رحمانی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استاندار در نشست خبری تشریح مصوبات سفر رئیس جمهور به استان قزوین اظهار داشت: در سفر رئیس جمهور به استان قزوین تسهیلات سرمایه در گردش و ثابت خوبی تصویب شده است و استان قزوین را در بین استان های رده بالای این مصوبات در سطح کشور قرار داده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

وی با بیان اینکه این تسهیلات شامل ۱۰ هزار و ۲۸۰ میلیارد تومان به صورت ریالی و ۴۶.۲ میلیون یورو به صورت ارزی می‌شود، افزود: علاوه بر این در سفر رئیس جمهور به استان قزوین هزار و ۵۳۲ میلیارد تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و ۲۹۱ میلیارد تومان تسهیلات قرص الحسنه ضروری مصوب شده است.

رحمانی با بیان اینکه جمع اعتبارات و تسهیلات غیرارزی ۲۲ هزار و ۸۱۷ میلیارد تومان است، گفت: برای اهمیت این عدد می توان آن را مقایسه با سرجمع بودجه عمرانی و جاری ۱۴۰۲ استان کرد که چیزی حدود ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است و جمع اعتبارات و تسهیلات ۱۰ برابر بیشتر از بودجه ۱۴۰۲ است.

معاون اقتصادی استاندار با بیان اینکه تسهیلات مورد اشاره از چندین ماه گذشته آغاز به پرداخت شده است، اضافه کرد: در مصوبات مقرر شده که  ۱۰ هزار و ۱۸۱ میلیارد تومان به تولید کنندگان تسهیلات پرداخت شود که تا به امروز ۳ هزار و ۴۲۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

رحمانی  اظهار داشت: در تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ۱۶ هزار و ۸۷۱ فقره تسهیلات با مبلغ ۲ هزار و ۲۴ میلیارد تومان پرداخت شده است که بیشتر از تسهیلات مصوب سفر می باشد.

وی افزود: همچنین تا به امروز ۱۸ هزار و ۳۴۳ فقره تسهیلات قرض الحسنه ضروری پرداخت شده است که ۲۷۶ میلیارد تومان می شود. 

رحمانی ادامه داد: تصویب راه اندازی ۲ شهرک صنفی در بوئین زهرا و قزوین از جمله مصوبات خوب این سفر است که می تواند اثر اقتصادی مطلوبی را در سطح استان داشته باشد.

معاون اقتصادی استاندار گفت: در حال حاضر ۱۳۲ شرکت دانش بنیان در استان فعال است که ۶۳ شرکت محصولات خود را تجاری سازی کرده اند و سعی می شود این مسیر ادامه پیدا کند، در زمینه شرکت های دانش بنیان فعالیت های به نسبت خوبی در قزوین در حال انجام است و باید این فعالیت ها به نحو مطلوب اطلاع رسانی شود.

وی افزود: منطقه ویژه اقتصادی شهرستان تاکستان در استان هیچ حاشیه‌ای ندارد ولی باید روال عادی آن طی شود و تصمیم نهایی و نظر مدیریت استان راه اندازی آن به صورت مشارکت بخش خصوصی و دولتی است. 

رحمانی اظهار داشت: راه اندازی گمرک چرم سازی یکی از اقدامات بسیار مهم استان است که در حال حاضر آماده راه اندازی می باشد و به زودی افتتاح می شود. 

معاون اقتصادی استاندار گفت: استان قزوین در بحث تورم در رتبه های نسبتا میانی کشور قرار دارد و تنها یک ماه در رتبه دوم قرار داشت.

وی اضافه کرد: نسبت تسهیلات به سپرده در استان قزوین نزدیک به ۱۰۰ درصد و در برخی از بانک ها بالای ۲۰۰ درصد است و استان تمامی منابع موجود را پرداخت کرده است.

#سفر_۲۰ 
#سفر_بیست