رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مشکلات حوزه کارگری به هیچ وجه سیاسی یا امنیتی نیست


9 ارديبهشت, 1402 - 11:22 -- کارشناس۲
سرپرست معاونت سیاسی استانداری:

مشکلات حوزه کارگری به هیچ وجه سیاسی یا امنیتی نیست

سرپرست معاونت امنیتی سیاسی استانداری قزوین گفت: با شناخت کامل و با رصد دقیق تاکید می کنم که مشکلات حوزه کارگری به هیچ وجه سیاسی و امنیتی نیست، بلکه کاملا صنفی بوده و ما همه وظیفه داریم در راستای حل این مشکلات اقدام کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عباس کاظمی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین در جلسه کمیسیون امنیت کارگری استان قزوین اظهار داشت: برای حل مشکلات حوزه کارگری باید با تقویت تشکل های کارگری، از حضور نخبگان و فعالین مردمی در بدنه تصمیم سازی ها استقبال کرد تا بتوان به صورت ریشه ای و پایدار ضمن رصد دقیق مشکلات این حوزه راهکارهای علمی و عملیاتی برای آن پیدا کرد.
.
وی شناسایی ظرفیت های مردمی و فعالین حوزه کار و کارگر را دارای اهمیت دانسته و اضافه کرد: ما در حوزه کارگری سه ضلع مهم داریم، ضلع اول امنیت پایدار شغلی، ضلع دوم تحرک تشکیلاتی و استفاده از ظرفیت های مردمی و ضلع سوم تأمین معیشت و زندگی، هر گاه بتوانیم این سه ضلع را به صورت هماهنگ پیگیری کنیم قطعا شاهد آرامش و نشاط و پویایی در حوزه کار و کارگر خواهیم بود.

کاظمی با تاکید بر تشکیل منظم جلسات کمیسیون امنیت کارگری، این جلسه را یکی از مهمترین ظرفیت ها برای تصمیم سازی کلان در حوزه کار و اشتغال دانست و افزود: باید ابتدا نظام مسائل مهم حوزه کار و کارگری احصاء و بعد از اولویت بندی، موضوعات پیگیری شود تا از موازی کاری با جلساتی مثل جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع اشتغال جلوگیری شود.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بر رعایت رفتار متوازن بین کارگر و کارفرما تاکید کرد و اضافه کرد: سیاست دولت حمایت قاطع از تولید و رونق کسب و کار است، برای رسیدن به این هدف هم باید مسائل کارگر و هم مشکلات کارفرما به صورت همزمان و متوازن پیگیری شود تا با استفاده از همه ظرفیت ها شاهد حل مشکلات باشیم.

وی اظهار داشت: کارگران شریف در برهه های مختلف حمایت قاطع خود را از انقلاب اسلامی ثابت کرده اند که تعداد بالای شهدای کارگر گواه اصلی این موضوع است، کسانی که می خواهند از مشکلات صنفی کارگری بهره برداری های سیاسی و رسانه ای داشته باشند قطعا توسط خود کارگران عزیز ناکام خواهند ماند.

گفتنی است؛ افزایش نرخ مشارکت اقتصادی، اشتغال افراد با سن بالاتر، ارتقای جایگاه و منزلت کار و کارگر، تاخیر در پرداخت حقوق ها، مسکن کارگری، مقابله با حوادث و سوانح حین کار و ارائه خدمات مناسب تأمین اجتماعی از مهمترین موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح و در رابطه با آن هماهنگی های لازم انجام شد.