رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

زیست عفیفانه درخواست اکثریت قاطع جامعه است


11 ارديبهشت, 1402 - 09:27 -- کارشناس۲
سرپرست معاونت سیاسی استانداری:

زیست عفیفانه درخواست اکثریت قاطع جامعه است

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین گفت: اکثریت قاطع جامعه خواهان بهره مندی از زیست عفیفانه هستند، برخورد با هنجار شکنان در زمینه عفاف و حجاب و فرهنگ سازی برای این قانون الهی مورد درخواست طیف های مختلف شهروندان است و در این زمینه حاکمیت مسئولیت مستقیم دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عباس کاظمی در جلسه ستاد عفاف و حجاب استان با تاکید بر این که حجاب قانون الهی است ، اظهار داشت: متاسفانه شاهدیم عده ای با نگاه های سیاسی حکم قطعی حجاب را زیر سوال می برند، غافل از این که این عبور از حدود الهی از چشم مردم دین مدار ما دور نخواهد ماند. 

وی اضافه کرد: همان گونه که دولت در زمینه معیشت و رفاه مردم مسئولیت دارد و در این زمینه خود را متعهد به حل مشکلات مردم می داند و از هیچ تلاشی برای جبران عقب افتادگی ها دریغ ندارد، قطعا برای تقویت فرهنگ ایرانی اسلامی که حجاب یکی از مولفه های مهم آن است نیز باید برنامه داشته باشد و به صورت جدی در این زمینه از همه تلاش ها حمایت کند.

 کاظمی با اشاره به گزارش کمیته های ۹ گانه ستاد عفاف و حجاب استان افزود: هم در قانون ابلاغی و هم در چینش کمیته های ۹ گانه اقدامات سلبی و ایجابی در کنار هم دیده شده است، در مسیر حمایت از زیست عفیفانه هم به فرهنگ سازی و اقدامات رسانه ای نیاز داریم و هم لازم است با هنجارشکنانی که به صورت سازمان یافته حیا و عفت در جامعه اسلامی را خدشه دار می کنند، برخورد لازم صورت گیرد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری موضوع حجاب و عفاف و زیست مومنانه را امری چند وجهی دانست و اظهار داشت: همان گونه که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند امروز دشمن با یک برنامه ریزی وسیع و دقیق در صدد حمله به کیان خانواده ایرانی است و حجاب ستون این خیمه است، در شرایط حاضر همه دستگاه ها و مسئولین و گروه های فعال مردمی باید با ظرافت، هوشمندانه و عالمانه و در عین حال کاملا هماهنگ موضوع را پیگیری کنند.

وی اضافه کرد: در قانون عفاف و حجاب وظایف تک تک دستگاه ها به خصوص مجموعه های مسئول در حوزه فرهنگ به صورت مبسوط برشمرده شده است و هیچ گونه توجیهی برای کم کاری قابل قبول نیست و قطعا در ارزیابی عملکرد مدیران موضوع عفاف و حجاب به صورت جدی مورد مطالبه خواهد بود.

کاظمی گفتمان سازی و رفع شبهات نسل جوان را از ملزومات مسیر اعتلای زیست عفیفانه در جامعه دانست و گفت: باید با استفاده از زیرساخت های جدید و به کمک هنرمندان، اهالی رسانه و مجموعه های مردمی که توان مناسبی دارند، محصولاتی تولید شود که بتواند نیاز فکری و عقیدتی نسل جوان را با ادبیات خودشان تولید کند.