رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

زمینه صدور مجوز صادرات زیتون باید با جدیت پیگیری شود


12 ارديبهشت, 1402 - 00:49 -- کارشناس۲
معاون اقتصادی استاندار:

زمینه صدور مجوز صادرات زیتون باید با جدیت پیگیری شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استاندار گفت: زمینه صدور مجوز صادرات زیتون استان به خارج از کشور باید پیگیری و فراهم شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی رحمانی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استاندار در جلسه حل مشکلات انجمن زیتون استان اظهار داشت: جهاد کشاورزی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان جهت صدور مجوز صادرات زیتون به خارج از کشور اقدام کنند.

وی با اشاره به ظرفیت تولید زیتون در استان افزود: انجمن زیتون استان در زمینه معرفی و خرید زمین جهت ایجاد بازارچه زیتون اقدام کند  تا با توجه به حمایت های مدیریت استان در زمینه صدور مجوز و تسهیل در امور مشکلات این انجمن کاهش پیدا کند.

معاون اقتصادی استاندار  در خصوص تشکیل خوشه زیتون در استان به اعضای انجمن زیتون اضافه کرد: دست اندرکاران این حوزه باید از  موازی کاری پرهیز و همکاری های لازم جهت تشکیل بازاچه زیتون را در استان داشته باشند و 
ظرف مدت ۱۵ روز کاری زمین مورد نظر را برای ساخت این بازاچه  مشخص و جهت دریافت مجوز و استعلامات به جهاد کشاورزی اعلام نماید.

رحمانی با بیان اینکه استان به جد پیگیر سهمیه ۲۵ میلیون متر مکعب آب از رودخانه شاهرود است، افزود: آب منطقه‌ای استان پیگیری لازم را جهت احقاق این موضوع انجام و نتیجه را جهت اقدام بعدی اعلام نماید.