رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

به اربعین باید نگاه تمدنی داشت نه صرفا انجام یک سفر زیارتی


19 ارديبهشت, 1402 - 17:06 -- کارشناس۲
سرپرست معاونت سیاسی استانداری تاکید کرد:

به اربعین باید نگاه تمدنی داشت نه صرفا انجام یک سفر زیارتی

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین گفت: اثرات اربعین به گونه ای است که حتی دشمنان در حال مطالعه این پدیده عجیب هستند، نگاه در خدمت به زائران اربعین باید یک نگاه تمدنی حاکی از حرکت به سمت جامعه مهدوی باشد نه صرفا یک سفر زیارتی که معمولا در طول سال هم به مقاصد مختلف انجام می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عباس کاظمی سرپرست معاونت سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری قزوین در اولین جلسه کمیته های ستاد اربعین سال ۱۴۰۲ با تاکید بر استفاده همه ظرفیت ها برای خدمت به زائران امام حسین (ع) اظهار داشت: باید برنامه ریزی ها به نحوی باشد که خدمات ما از قزوین تا قزوین را شامل بشود، یعنی حرکت زائر از قزوین، مسیر تا مرز، عبور از مرز، ایام حضور در کشور عراق و بعد بازگشت به مرز و حرکت دوباره به سمت قزوین، ما باید برای همه این مسیر و نیازهای زائرین برنامه داشته باشیم.

وی اضافه کرد: اطلاع رسانی فعال و برگزاری کارگاه های آموزشی ۲ رکنی هستند که باید در همه کمیته ها به صورت جدی پیگیری شود تا مردم به هیچ عنوان دچار سردرگمی نشوند.

کاظمی افزود: در بحث موکب ها باید تنوع ارائه خدمات به زائرین را در موکب های استان قزوین بالاتر ببریم و بتوانیم طیف بیشتری از نیازهای خدماتی زائرین را پوشش بدهیم.