رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سرمایه گذاران گردشگری برای احیاء ظرفیت های تاریخی قزوین ترغیب شوند


31 ارديبهشت, 1402 - 00:50 -- کارشناس۲
استاندار قزوین:

سرمایه گذاران گردشگری برای احیاء ظرفیت های تاریخی قزوین ترغیب شوند

استاندار قزوین گفت: شهر قزوین دارای ظرفیت های متعدد احیاء نشده گردشگری و تاریخی است و باید سرمایه گذاران گردشگری برای ورود در این حوزه ترغیب شوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین روز شنبه در دیدار با قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: استان و شهر قزوین دارای ظرفیت های متعدد گردشگری می باشد که همچنان احیاء نشده اند و به نظر می رسد سرمایه گذاران گردشگری برای حضور در قزوین ترغیب شوند. 

وی افزود: وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مقدمه ای را فراهم کند تا سرمایه گذاران گردشگری به قزوین سفر کرده و در نشست مشترکی با مسئولان استان با ظرفیت های قابل احیاء گردشگری در قزوین آشنا شوند. 

اعلایی گفت: استان قزوین در احیاء بناهای تاریخی در گذشته موفق عمل کرده است که نمونه بارز آن را می توان احیاء و مرمت سرای سعدالسلطنه معرفی کرد، موضوعی که باید ادامه داشته باشد. 

استاندار قزوین اضافه کرد: توسعه آیین سنتی پنجاه‌بدر که جزو آیین منحصر به فرد قزوین است، یکی دیگر از کار ویژه های استان برای تقویت حوزه گردشگری است که امیدواریم با حمایت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تبدیل به یک رویداد ملی شود.