رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

قزوین زبانزد، نام آور و صاحب سبک در حوزه خوشنویسی است


31 ارديبهشت, 1402 - 00:53 -- کارشناس۲
استاندار قزوین:

قزوین زبانزد، نام آور و صاحب سبک در حوزه خوشنویسی است

استاندار قزوین گفت: شأن و جایگاه خوشنویسی قزوین در سطح ایران اسلامی و فراتر از مرزها شناخته می شود و قزوین زبانزد، نام آور و صاحب سبک و ادعا در حوزه خوشنویسی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین روز شنبه در آیین نکوداشت پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس خوشنویسی و میراث مکتوب اظهار داشت: خوشنویسان و هنرمندان فعلی استان قزوین در احیای پیشینه پرافتخار استان قزوین در حوزه خوشنویسی اقدامات و خدمات زیادی را انجام داده اند و اگر این بزرگواران، پرچم پرافتخار خوشنویسی را در این دیار همچنان بر اهتزاز نگه نمی داشتند شاید امروز وضعیت دیگری را در حوزه خوشنویسی شاهد بودیم.

وی افزود: حضور هنرمندان نامی در استان قزوین گویای این است که پایتخت خوشنویسی متکی به گذشته قزوین نیست و متکی به نامدارانی است که همچنان به تثبیت این جایگاه کمک می کنند و باید قدر این عزیزان را مثل پیشینیان بدانیم.

اعلایی گفت: شأن و جایگاه خوشنویسی قزوین در سطح ایران اسلامی و فراتر از مرزها شناخته می شود و قزوین زبانزد، نام آور و صاحب سبک و ادعا در حوزه خوشنویسی است.

استاندار قزوین اضافه کرد: ظرفیت خوشنویسی در استان قزوین در کنار داشته های منحصر به فرد قزوین شناخته می شود که متکی به تاریخ عمیق قزوین است و ظرفیت های تاریخی، طبیعی و فرهنگی می تواند این خطه را بیش از آن چه هست، نام آور کند.

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: معرفی قزوین بر عهده کسانی که دل در گرو شناساندن ظرفیت های ایران اسلامی که قزوین هم جزو آن است، می باشد و باید با هماهنگی نهادهای مردمی و دولتی این جایگاه را ارتقاء دهیم.

وی افزود: یکی از موضوعاتی که باید تبدیل به دغدغه مسئولان حوزه فرهنگ و هنر شود، موضوع اقتصاد میراث فرهنگی و هنر است و در کنار موضوعات هنری خوشنویسی، اقتصاد خوشنویسی هم باید مورد توجه قرار گیرد، البته شرف و موقعیت معنوی هنر فراتر از این موضوعات است، ولی نمی توان اقتصاد را نادیده گرفت.

اعلایی گفت: برای استان قزوین از عبارت دیار تاریخ و طبیعت باید بیشتر استفاده کرد چراکه قزوین آمیخته ای از تمامی ظرفیت های تاریخی و طبیعی است و قزوین می تواند با توجه به نجابت، شرافت و اصالت مردم این مرز و بوم پذیرای گردشگران باشد.