رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تیم اجرایی استان بر اصل بی‌طرفی در همه امور استوارند


3 شهريور, 1402 - 01:07 -- کارشناس۲

تیم اجرایی استان بر اصل بی‌طرفی در همه امور استوارند

سرپرست معاونت، سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: اصل ما بر بی‌طرفی در همه امور و رویکرد و افتخارمان، خدمت همه‌جانبه به مردم است، در خصوص تایید صلاحیت‌ها نیز قانون فصل‌الخطاب خواهد بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عباس کاظمی در نشست هم‌اندیشی استاندار قزوین با اصحاب رسانه به مناسبت هفته دولت، در سالن جلسات باغستان برگزار شد؛ با اشاره به پیش بینی برگزاری انتخاباتی پرشور در سال جاری، تصریح کرد: میزان مراجعه و ثبت نام قزوینی‌ها در مرحله اولیه نوید انتخاباتی پرشور را می‌دهد، در مرحله پیش‌ثبت‌نام 726 نفر از جریان‌ها و گرایش‌های مختلف سیاسی ثبت‌نام کرده اند که برخی از  آن‌ها چهره‌های برجسته محسوب می‌شوند.

وی افزود: بیش از ۷۰ درصد ثبت‌نام‌کنندگان در رده سنی ۳۰ تا ۵۰ سال قرار دارند؛ 72درصد ثبت‌نام‌کنندگان در انتخابات دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد، ۱۴ درصد دکتری و چهار درصد دارای تحصیلات حوزوی هستنند؛

 همچنین18 درصد ثبت نام کنندگان بانو هستند که نشان از مشارکت پرشور بانوان دارد، استان قزوین به لحاظ مشارکت بانوان رتبه سوم را داراست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین در ادامه تاکید کرد: ارتباط نماینده عالی دولت در استان و معاونین‌شان با نمایندگان مجلس در سطح مناسبی قرار دارد؛ اختلاف سلیقه و دیدگاه همواره وجود دارد،  چالش ها هنگامی ایجاد میشود که در زمینه‌ای کسی توقعی فراتر از قانون داشته باشد.

کاظمی  با اشاره به حوادث سال گذشته، تصریح کرد: چیزی که سال گذشته رقم خورد اغتشاش بود؛ خیلی از افرادی که نسبت به مسائل اعتراض داشتند دست رد به سینه فرماندهان اغتشاشات زدند، امروز همان کسانی که خود را فرماندهان اغتشاشات معرفی می‌کردند به جان هم افتاده و در برابر قدرت مردم سر تسلیم فرود آوردند و درحال حاضر در ضعیف‌ترین حالت ممکن قرار دارند.

وی یادآور شد: سال گذشته قزوین جزء امن‌ترین و کم مساله‌ترین استان‌های کشور بود، در حوزه تامین امنیت شوخی و تعارف نداریم و آمادگی ما همیشگی است.