رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

وعده استاندار قزوین به مردم زیاران عملی شد/ آب با کیفیت سد طالقان گوارای زیارانی ها


6 شهريور, 1402 - 00:02 -- کارشناس۲

وعده استاندار قزوین به مردم زیاران عملی شد/ آب با کیفیت سد طالقان گوارای زیارانی ها

استاندار قزوین گفت: سال گذشته وعده دادیم که بعد از آبیک، زیاران اولین شهری باشد که از آب سد طالقان استفاده می کند، موضوعی که امروز محقق شد و امیدواریم مبارک آنها باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین روز یکشنبه در آئین افتتاح پروژه های تامین آب شرب استان قزوین اظهار داشت: سال گذشته با دستور رئیس جمهور یک اراده ویژه ای در کشور و استان شکل گرفت تا آب سد طالقان به آبیک برسد و از اردیبشهت سال قبل تا مرداد ماه یک کار شبانه روزی در تامین اعتبار و انجام عملیات عمرانی انجام و مرداد ماه سال گذشته آب به آبیک رسید. 

وی با بیان اینکه هنگام افتتاح پروژه آبیک، خواست مردم زیاران انتقال آب به این شهر بود، افزود: استان قزوین شرایط مناسبی را در آب شرب ندارد و آبیک بدترین شرایط را داشت درحالی که امروز بهترین شرایط را دارد و این آب شرب مطلوب باید به شهرها و روستاهای دیگر هم برسد. 

اعلایی گفت: سال گذشته وعده دادیم که بعد از آبیک، زیاران اولین شهری باشد که از آب سد طالقان استفاده می کند، موضوعی که امروز محقق شد و امیدواریم مبارک آنها باشد. 

استاندار قزوین اضافه کرد: در حوزه مسائل و مشکلات با آستان قدس دغدغه هایی وجود داشت که با پیگیری های انجام شده در حال حاضر در فضای اجرایی مردم فعلا با مشکلی روبه رو نیستند و ساخت و ساز در حال انجام است ولی مذاکرات را با همکاری دستگاه قضا ادامه خواهیم داد. 

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: مزیت زیاران علاوه بر حضور مردم پر تلاش و ساعی این است که از لحاظ جغرافیایی ظرفیت های زیادی را در حوزه گردشگری دارد که در این حوزه هم برنامه ریزی هایی انجام شده و به محض نهایی شدن به اطلاع خواهد رسید. 

وی افزود: مقصد بعدی آب طالقان، شهر جدید مهرگان است و با پیگیری مسئولان به زودی جشن بهره برداری انتقال آب به شهر جدید مهرگان که از کانون های جمعیتی مهم استان است برگزار خواهد شد.