رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

حضور میدانی مدیران و تصمیم گیری در صحنه از اهمیت بالایی برخوردار است/ برای افزایش مشارکت عمومی در انتخابات از اقدامات ابتکاری استفاده شود/ از رای و تصمیم مردم در‌انتخابات صیانت می کنیم


13 مهر, 1402 - 20:04 -- کارشناس۲
رئیس ستاد انتخابات کشور:

حضور میدانی مدیران و تصمیم گیری در صحنه از اهمیت بالایی برخوردار است/ برای افزایش مشارکت عمومی در انتخابات از اقدامات ابتکاری استفاده شود/ از رای و تصمیم مردم در‌انتخابات صیانت می کنیم

معاون سیاسی وزیر کشور گفت:: دست اندرکاران انتخابات مجری انتخابات هستند و باید از رای و تصمیم مردم به بهترین شکل ممکن مراقبت و صیانت شود و غیر از این پذیرفته نیست

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

سید محمدتقی شاهچراغی روز پنج شنبه در همایش فرمانداران و بخشداران استان قزوین اظهار داشت: حضور در استان ها و گفتگو با مدیران اجرایی ستادهای انتخابات شروع شده است و در روزهای آینده در سایر استان های کشور هم صورت خواهد پذیرفت، هدف از این سفرها نظارت میدانی در موضوع اساسی انتخابات است و در این سفرها میزان آمادگی استان ها به اعتبار چهار شاخصه و مولفه رهبر معظم انقلاب بررسی خواهد شد. 
وی افزود: در این سفرها دیدار با نمایندگان ولی فقیه در استان ها و مسئولان موثر در اجرای چهار مولفه رهبر معظم انقلاب در دستور کار خواهد بود تا شاهد انتخاباتی سالم با شکوه و با مشارکت بالا باشیم.  
شاهچراغی در پاسخ به دغدغه های فرمانداران و بخشداران استان قزوین اضافه کرد: عامل تحول در تمامی جوامع و کشور ایران عنصر انسانی است وگرنه طبیعی است که ساختار اداری با مشکلاتی روبرو باشیم، در همین راستا حجم بالای تحول و پیشرفت در دولت فعلی نشان دهنده اهمیت عنصر انسانی است.
معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه تمامی نعمات خداوند امانتی در دست انسان ها می باشد، اظهار داشت: به طور قطع مسئولیتی که امروز در اختیار شماست یکی از امانت های خداوند است و باید در این فضا با وفای به عهد و با توجه به اعتقادات‌ و باورهای خود ورود کنید و اثرگذاری داشته باشید.
رئیس ستاد انتخابات کشور افزود: خیلی از مسائل مردم با تصمیم گیری صحیح برطرف می شود و الزاما همه مشکلات مردم نیازمند بودجه و اعتبار خاصی نیست، به همین دلیل حضور در میدان و تصمیم در صحنه از اهمیت بالایی برخوردار است و این مهم باید به بهترین شکل ممکن اجرایی شود.
وی با تشریح برخی از قوانین انتخابات به فرمانداران و بخشداران گفت: فرمانداران و بخشداران باید نسبت به قوانین انتخابات اشراف کامل داشته باشند و تمام تلاش خود را برای هرچه بهتر قانون در انتخابات عملیاتی کنند.
شاهچراغی اضافه کرد: دست اندرکاران انتخابات مجری انتخابات هستند و باید از رای و تصمیم مردم به بهترین شکل ممکن مراقبت و صیانت شود و غیر از این پذیرفته نیست. 
رئیس ستاد انتخابات کشور اظهار داشت: انتخابات در جمهوری اسلامی همیشه با سلامت برگزار شده است و از موضع مجری انتخابات با استحکام و قدرت تمام دستورات قانونی را انجام خواهیم داد و خلاف قانون عمل نخواهیم کرد. 
وی با بیان اینکه در حوزه افزایش مشارکت عمومی در انتخابات همه وظیفه داریم، افزود: برای افزایش مشارکت عمومی از اقدامات ابتکاری و توجه جدی به ظرفیت های مردمی در پاسخگویی به شبهات دشمن استفاده کنید و منتظر ابلاغیه و بخشنامه نباشید و نسبت به منطقه و بافت جمعیتی و اقتضائات منطقه ای برنامه های مختلف در نظر گرفته شود.