معاون استاندار

ضرورت استقرار و استفاده از ظرفیت‌های موجود دولت الکترونیک

  • 18 Jun 2024
  • شناسه مطلب: 1516747
  • تعداد بازدید : 12189

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قزوین بر ضرورت استقرار دولت الکترونیک و استفاده از ظرفیت‌های موجود برای تحقق این امر در استان تاکید کرد.

سیدموسی متوسلین معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قزوین در اولین جلسه کمیته فناوری اطلاعات و توسعه دولت الکترونیک کارگروه توسعه مدیریت استانداری، اظهار داشت: استقرار دولت الکترونیک و استفاده از ظرفیت های موجود در استان در راستای تحقق بيش از پيش فناوری های پيشرفته در حوزه خدمات دولتی و تحقق دولت هوشمند ضرورت دارد.

این مسئول بر الزام بهره مندی از فرصتهای توسعه دولت هوشمند تاکید و بیان کرد: اجرای طرح دولت الکترونیک، نظام اداری استان را متحول می کند و نظام اداری الکترونیک ابزاری است که به وسیله آن می توان به مردم خدمت رسانی بهینه ارائه داد.

وی افزود: از اهداف مهم دولت الکترونیک می توان به ساده سازی نحوه ارایه خدمات به مشتریان، بهبود کارآیی و اثربخشی دولت از طریق حذف لایه ها و سطوح مدیریتی، تسهیل دسترسی مشتریان به اطلاعات و بهبود وضعیت پاسخگویی به مشتریان و تضمین پاسخگویی اشاره کرد. ​​​​​​​

گفتنی است در این جلسه موضوعاتی همچون تصمیم گیری در خصوص تامین تجهیزات زیرساختهای ارتباطی و فناوری اطلاعات ساختمان جدید دفتر اتباع و امور مهاجرین، پیگیری انتقال کامل مدیریت و راهبری سامانه سیماد شبکه دولت به استانداری، راه اندازی سامانه پشتیبانی سخت افزاری، نرم افزاری و شبکه از راه دور و دیگر موارد حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات مجموعه استانداری، فرمانداریها و بخشداریها مطرح و در خصوص هرکدام از آنها بحث و تبادل نظر شد.


اشتراک گذاری