رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

معاونت سیاسی واجتماعی، امنیتی

11 بهمن, 1393 - 10:55 -- mehrdadkrezaei69_406

معاونت سیاسی واجتماعی، امنیتی

1.    تلاش در جهت تحقق برنامه های سیاسی، اجتماعی دولت و ارتقاء مشارکت و حضور موثر مردم استان در فعالیت های سیاسی و اجتماعی.
2.    زمینه سازی برای فعالیت مطولب احزاب و تشکل های سیاسی استان و نظارت بر فعالیت آنها.
3.    برنامه ریزی، نظارت و برگزاری انتخابات عمومی و سایر انتخاباتی که بموجب قوانین و مقررات زیر نظر استانداری یا فرمانداری ها برگزار می شوند مطابق زمانبندی ابلاغی و مدیریت امور اجرایی قبل و بعد از برگزاری انتخابات.
4.    نظارت بر امور مربوط به ایجاد انتزاع، الحاق، ادغام، تغییر مرکزیت و یا تبدیل نقاط مختلف استان به روستا، دهستان، شهر، بخش، شهرستان در سطح استان در چارچوب ضوابط و تعاریف تقسیمات کشوری و مدیریت تابعیت تقسیماتی نقاط جغرافیایی، اصلاح حریم و محدوده شهرها و بررسی ابهامات و اختلافات مرزی درون استانی و بین استانی.
5.    مدیریت نحوه نامگذاری و تغییر نام عناصر و واحدهای تقسیمات کشوری در چارچوب دستورالعمل ارسالی وزارت کشور و طرح موضوع در کمیسیون نامگذاری استان و بهنگام سازی اطلاعات مکانی، نقشه های تقسیمات کشوری و لایه های اطلاعاتی مرتبط با آن در مقیاسهای مورد نیاز.
6.    نظارت بر عملکرد ثبت احوال و امور سجلی و احوال چهارگانه (موالید، فوت، ازدواج و طلاق) مردم استان.
7.    هماهنگی و هدایت فرمانداران برای تحقق سیاست های عمومی و برنامه های دولت.
8.    برنامه ریزی در جهت حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی با مشارکت ادارات ذیربط و مشارکت های عمومی و فرمانداران و بخشداران.
9.    مراقبت دایم نسبت به رویدادهای سیاسی و فراهم کردن موجبات گسترش آزادی های سیاسی و اجتماعی در چارچوب قانون اساسی و قوانین مربوط به فعالیت احزاب، جمعیت ها و انجمن های سیاسی و صنفی و انجمن های اسلامی و اقلیت های دینی شناخته شده و نظارت بر حسن انجام امور مذکور.پ
10.    مدیریت مسائل، پدیده ها، انحرافات و آسیب های فرهنگی و اجتماعی استان و نظارت بر ساماندهی متکدیان، معتادان، کودکان خیابانی و آسیب دیدگان اجتماعی با همکاری واحدهای استانی دستگاههای مسئول.
11.    نظارت بر گردآوری و تجزیه و تحلیل رویدادها خبری و گزارشات سیاسی و اجتماعی استان و انعکاس به وزارت کشور.
12.    برنامه ریزی و تلاش در جهت توسعه، نظارت و توانمندسازی سازمان های مردم نهاد.
13.    مدیریت و برنامه ریزی تأمین و افزایش سلامت و بهداشت مردم و پیشگیری از بیماریهای واگیردار در استان.
14.    مدیریت و نظارت بر افزایش نشاط اجتماعی در استان با رویکرد توسعه ورزش همگانی و غنی سازی اوقات فراغت جامعه بلاخص جوانان.
15.    برنامه ریزی و انجام نشست های نوبه ای و مستمر با نخبگان و شخصیت های ذی نفوذ مذهبی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به منظور آگاهی از دیدگاههای آنها و تبالد نظر در رابطه با امور مربوط به استان ها.
16.    مدیریت برگزاری همایش های علمی مربوط به مسائل و مشکلات فرهنگی و اجتماعی و بزرگداشت نخبگان و مشاهیر استان.
17.    مدیریت نحوه تکمیل پرونده تشکل های صنفی و سیاسی و پیگیری صدور مجوز مربوط به آنها و بررسی درخواست های اقشار و گروه ها در رابطه با برپایی اجتماعات و راهپیمائی ها مطابق دستورالعمل های قانونی.
18.    تجزیه و تحلیل جرایم و تخلفات سیاسی و مقایسه با استان های دیگر و بررسی سنواتی و اتخاذ تدابیر برای کاهش آنها.
19.    تأمین و حفظ امنیت و استقرار نظم و آرامش در استان و ایجاد هماهنگی بین دستگاههای اطلاعاتی و انتظامی و نظامی.
20.    نظارت بر نحوه استقرار واحدهای انتظامی و پست های ایست و بازرسی موقت و دایم در استان.
21.    نظارت بر ساماندهی امور اتباع بیگانه و تردد، اشتغال و ازدواج اتباع ایرانی و خارجی و امور مربوط به مبادلات در استانهای مرزی و بررسی مسائل امنیتی با کشورهای همسایه.
22.    ارزیابی وضعیت اتباع خارجی در استان و ارزیابی آثار مثبت و منفی تابعیت خارجی در کشور به منظور ارائه راهکارهای قانونی.
23.    انجام امور مربوط به پذیرش، اسکان، تقاضای تابعیت، ترک تابعیت، بقاء تابعیت و شناسایی و استملاک اتباع خارجی و تکمیل و ارسال مدارک مربوطه به وزارت کشور و سایر مراجع ذیربط.
24.    مطالعه و بررسی عوامل تهدید کننده امنیت و آرامش جامعه و ارائه طرح های استانی در این زمینه.
25.    برنامه ریزی و مدیریت برگزاری جلسات شورای تأمین استان.
26.    اتخاذ تدابیر لازم با همکاری اعضاء شورای تأمین استان در هنگام بروز حوادث و بلایای طبیعی و معضلات سیاسی، امنیتی و اجتماعی.
27.    برنامه ریزی و حفاظت مستمر از اماکن و تأسیسات دارای طبقه بندی استن بویژه نقاط و تأسیسات حساس و حیاتی و نظارت دایم بر حمل و استفاده از مواد ناریه.
28.    پیگیری اجرای دستورالعمل های امنیتی که از سوی شورای امنیت کشور و یا شورایعالی امنیت ملی ابلاغ می گردد توسط واحدهای استانی دستگاههای ذیربط.
29.    گردآوری و تجزیه و تحلیل رویدادهای خبری و گزارشات امنیتی و انتظامی استان و انعکاس به وزارت کشور.
30.    هماهنگی با استان های همجوار و برنامه ریزی در جهت مقابله با قاچاق کالا، اسلحه و مهمات و دیگر مسائل امنیتی و انتظامی.
31.    شناسایی نقاط بحران خیز و افراد شرور و سابقه دار و اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در رابطه با آنها و نزاع های دسته جمعی.
32.    تجزیه و تحلیل جرایم و تخلفات امنیتی، انتظامی و سیاسی و مقایسه با استان های دیگر و بررسی سنواتی و اتخاذ تدابیر برای کاهش آنها.
33.    مدیریت پیشگیری از جرائم سازمان یافته و مبارزه با ترویح فرق ضاله.
34.    تجزیه و تحلیل رخدادها و گزارش های امنیتی و اجتماعی استان و تهیه طرح های لازم جهت برنامه ریزی و پیشگیری از حوادث احتمالی.
35.    ساماندهی مرزها و فراهم آوردن موجبات اجرای وظایف وزارت کشور در زمینه سیاست گذاری، هماهنگی و نظارت بر مرزهای استان با کشور مقابل.
36.    نظارت بر اجرای مصوبات شورای مرزهای کشور مربوط به استان و تشکیل کمیته امنیت و عمران مرزها و ایجاد هماهنگی بین واحدهای استانی دستگاههای مستقر در مرزها براساس قوانین مصوب.
37.    ارائه پیشنهاد ایجاد مرزهای مجاز (زمینی، هوایی و دریایی) استان به کارگروه مرزهای رسمی مستقر در وزارت کشور.
38.    ارائه پیشنهاد نحوه نظارت بر عملکرد بازارچه های مرزی استان.
39.    برنامه ریزی، هدایت و ایجاد هماهنگی های لازم در مبارزه با قاچاق و مواد مخدر، سلاح و مهمات، مشروبات الکلی و قاچاق انسان در استان.
40.    هماهنگی مستمر با واحد مرتبط با پدافند غیر عامل در اجرای سیاست های ابلاغی در سطح استان.
41.    ایجاد زمینه ها لازم توسعه، تقویت و ارتقاء معیشت و رفاه مرزنشینان در استانهای مرزی.پ
42.    مدیریت پاکسازی مناطق آلوده به مین و مواد منفجره در استان.