اربعین امسال با کارویژه غزه همراه باشد / رئیس جمهور شهید به اربعین یک نگاه تمدنی داشت

  • 10 Jun 2024
  • شناسه مطلب: 1494956
  • تعداد بازدید : 8814

به گزارش روابط عمومی استانداری قزوین،

عباس کاظمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین در جلسه ستاد اربعین استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، تصریح کرد: جایگاه اربعین و نگاه ما به آن روشن است اما نکته‌ قابل توجه در اربعین سال جاری توجه ویژه به مسائل غزه و فلسطین است، ما در اربعین پرچم امام حسین (ع) را به دست می‌گیریم تا فرهنگ ظلم‌ستیزی و یاری مظلوم‌ را احیا کنیم که توجه به غزه در همین راستا است. 

 وی افزود: آنچه که امروز در صحنه غزه رخ می دهد استخوان‌سوز است، نمی‌توان بی توجه از کنار آن عبور کرد و  این حوادث تلخ و بی‌سابقه در تاریخ را نادیده بگیریم، مسیری که مردم مظلوم فلسطین و غزه در پیش گرفتند همان مسیری است که اصول مبانی سیدالشهدا بر آن تاکید دارد. 

معاون استاندار تاکید کرد: امسال اربعین باید به صورت ویژه به غزه بپردازیم و مجموع فعالیت‌های فرهنگی حوزه اربعین، اقامه عزای سیدالشهدا و محرم رنگ غزه و فلسطین بگیرد. 

کاظمی با اشاره به شهادت رئیس جمهور، تاکید کرد: شهید رئیسی در برگزاری مراسم باشکوه اربعین بسیار تاثیرگذار بود و با مدیریت خود توانست نقش مهمی در اربعین به ویژه در سال های 1401 و 1402 داشته باشد و  کارهای ویژه ای رقم خورد که ناشی از نگاه اعتقادی ایشان به اربعین بود، او اربعین را یک مناسبت تقویمی نمی‌دانست بلکه نگاه تمدنی به  اربعین  داشت و همه دولت را پای کار این مسئله آورده بود تا در امر برگزاری این رزمایش بزرگ سهیم باشند.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری، تاکید کرد: بعد از حادثه شهادت رئیس جمهور، نظم و آرامش برقرار است و ذره ای اختلال و تزلزل در مسیر مدیریت کشور به وجود نیامده است، این ثبات و استحکام به صورت ویژه دیده شده و انتظار می رود که شاهد انتخاباتی پرشور باشیم.


اشتراک گذاری