وضعیت طلاق در استان رو به بهبود است/ لزوم هم افزایی دستگاه ها در تسهیل ازدواج/ استفاده از ظرفیت مردمی در حوزه ازدواج دارای اهمیت است

  • 16 May 2024
  • شناسه مطلب: 1421174
  • تعداد بازدید : 18098

معاون سیاسی استاندار گفت: وضعیت طلاق در استان رو به بهبود است 

به گزارش روابط عمومی استانداری قزوین،

عباس کاظمی در دومین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان قزوین در سال ۱۴٠۳ که در استانداری قزوین برگزار شد، با اشاره به وضعیت طلاق و ازدواج در سطح استان، بیان کرد: طبق گزارش های دریافتی، برای اولین بار طی چند سال گذشته روند رشد طلاق در کشور متوقف شده که خبر بسیار خوبی است، استان قزوین نیز در این حوزه نسبت به گذشته وضعیت رو‌‌ به بهبودی دارد و با تلاش بیشتر می‌توان اقدامات خوبی را رقم زد. 

وی ادامه داد: در حوزه جمعیت باید به صورت جدی ورود پیدا کنیم، در این حوزه طرح فتحان در مسیر مردمی سازی برای تحقق طرح جوانی جمعیت در استان‌ها ابلاغ شده که باید اجرایی شود. 

معاون استاندار اظهار کرد: این طرح به صورت موضعی، بخش به بخش و حتی در وسعت روستا وضعیت جمعیت را نشان می‌دهد که طبق آن برنامه‌ریزی صورت می‌گیرد، با توجه به مشخص شدن جمعیت هر بخش سهم مسئولین و مدیران هر بخش و منطقه در حوزه ارتقا جمعیت مشخص شده است.
 
وی در ادامه با اشاره به حوزه ازدواج، افزود: در این حوزه پیشنهاد می‌شود در حوزه ازدواج تمرکز بیشتری شود و هم افزایی بین دستگاه‌هایی که بیشترین ظرفیت در حوزه ازدواج را دارند مانند دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش و هلال احمر صورت بگیرد. 

کاظمی تاکید کرد: در گذشته ازدواج دانشجویی بیشتر مورد توجه بود اما اخیرا کم‌رونق شده است، در این راستا پیشنهاد می شود ستاد ازدواج دانشجویی زیر نظر معاونت جوانان اداره کل ورزش و جوانان در استان تشکیل و برگزار شود، با نگاه هم افزا و کار پیوسته می توان اتفاق خوبی را رقم زد.
 
وی یادآور شد: استفاده از ظرفیت مردمی در حوزه ازدواج دارای اهمیت است، بخشداران  مسئله جمعیت و ازدواج را به صورت کارگروه ویژه محلی و منطقه ای دنبال کنند، هم ظرفیت مردمی را به صورت موضعی ساماندهی کنند و هم اینکه ارتباط و اتصال با مجموعه مدیریتی و اجرایی را تسهیل ببخشند.


اشتراک گذاری